Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


GÜVEN TAZELENDİ

Menemen Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu´nda mevcut başkan S.Can Kahvecioğlu ve yönetimi güven tazeledi.

Menemen Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Ocak 2018 Pazar günü Menemen Belediyesi Kültür Merkezi Salonu´nda bakanlık temsilcileri nezaretinde gerçekleştirildi. Genel Kurul Toplantısına, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, oda başkanları, sivil toplum temsilcileri ve oda üyeleri katıldı.

İki liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan S.Can Kahvecioğlu ile Selçuk Doğmiş yarıştı. Geçerli 507 oyun 396´sını alan S.Can Kahvecioğlu yeniden başkanlığa seçilirken rakibi Selçuk Doğmiş ise 111 oyda kaldı. 

Heyecan içinde geçen genel kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren S.Can Kahvecioğlu katılımcıları selamladı ve olağan genel kurul toplantısını sevk ve idare etmek için Divan Başkanlığına Hilmi Kurtoğlu, Başkan Vekilliğine Salim Ege, Katip üyeliklere Mehmet Yontucu,  Elçin Birsen ve Nazmi Gürcan´ı önerdi. Başka öneri olmadığından öneri oylandı ve oybirliği ile kabul edildi. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu.

Divan Başkanı tarafından gündem maddeleri okunarak okunduğu şekilde uygulanması oybirliği ile kabul edildi. 2014 ile 2017 yılları arası yönetim kurulu faaliyet raporu Gökhan Durmaz tarafından okundu ve faaliyet raporu hakkında söz alan olmadı. Aynı yıllar arasını kapsayan denetim kurulu raporu okundu ve görüşmeye açıldı yine söz alan olmadı. 2014-2015-2016 ve 2017 yıllarına ait bilanço ve gelir gider hesapları ayrı ayrı okundu, görüşmeye açıldı ve söz alan olmadı. Hesaplar ve Yönetim ve Denetim Kurulu raporları ayrı ayrı ibra edilerek oylamaya sunuldu ve her biri de oy birliğiyle kabul edildi. İbra edilen yönetimin başkanı olarak teşekkür konuşması için kürsüye davet edilen Kahvecioğlu, ?Bize göstermiş olduğunuz bu güvene çok teşekkür eder, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz? şeklinde konuştu.

Sonrasında yeni dönem çalışma programı ile 2018-2021 yılları arası tahmini bütçe gündem maddesini de Durmaz okudu. Okunduğu şekli ile kabulü oy birliği ile kabul edildi. Çeşitli konularda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi oy birliği ile genel kuruldan geçti. Dilek ve temennilerde söz alan olmayınca başkan adaylarının konuşmalarına geçildi. İlk söz beyaz liste ile başkanlığa aday olan Selçuk Doğmiş´e verildi.

Doğmiş gerçekleştirdiği konuşmasında, ?Bizler odamıza kayıtlı ilçemiz sanatkarlarının sesini duymak ve duyurmak adına onlarla her alanda birebir fikir alışverişinde bulunmak, örgütlü toplum güçlü toplumdur ilkesinden hareket ederek üyelerimize daha iyi hizmet ve hizmetler sunmak üzere aday olduk. Buradan çıkacak olan seçim sonucunu saygıyla karşılayıp odamızın bir üyesi olarak diğer üye arkadaşlarla dostça iletişim içinde olacağız. Seçimimiz hayırlı olsun? dedi.

Yeşil liste ile başkanlığa aday olan Can Kahvecioğlu da konuşmasında; ?Biz geçmiş dönemde olduğu gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz. Tecrübeli, bilgili kadromuzla bu güne kadar hiçbir üyemiz arasında ayrım yapmadık. Yaptığımız meslek grup toplantılarında tüm üyelerimize ulaştık. Türkiye´nin doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle biz tüm Türkiye´yiz. Hepinizi çok seviyoruz. Biz ayrım yapmıyoruz. Bundan sonra da ayrım yapmayacağız? diye ifade etti.

Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimine geçildi. Divan Başkanlığına seçime katılmak üzere iki liste sunuldu. Sunulan aday listeleri okundu ve iki grup da salonu selamladı.  Seçimlere geçilebilmesi için divan görevi ilçe seçim kuruluna devretti.

Kapalı oylama ile yapılan seçim sonuçlarına göre, kullanılan toplam 512 oydan 507´sinin geçerli, 5´inin geçersiz olduğu ilan edildi.

Buna göre Başkanlığa S.Can Kahvecioğlu

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine:

Lutfi Tosyalı- Müjdat Sökmen-Özden Uzunkavak-Can Çobanyılmaz-Tunay Gül-Süleymen Özşahin

Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine ise:

Metin Eroğlu-Gökhan Durmaz ve Ömer Met seçildi.

Haber: S.Derya BOSUT