Günümüzü Kutladılar

Basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan ?212 sayılı kanunun? 10 Ocak 1961´de Resmi Gazete ´de yayınlanışı nedeniyle 1961´den bu güne 10 Ocak ?Çalışan Gazeteciler Günü? olarak kutlanmakta. Bu kapsamda dün çeşitli kesimlerden ziyaretçiler

 

Basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan ?212 sayılı kanunun?  10 Ocak 1961´de Resmi Gazete ´de yayınlanışı nedeniyle 1961´den bu güne 10 Ocak ?Çalışan Gazeteciler Günü? olarak kutlanmakta. Bu kapsamda dün çeşitli kesimlerden ziyaretçilerimiz oldu.

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, CHP İl Yöneticisi Ömer Berk Gönençer ile Gençlik Kolları yöneticileri, Bağımsız Denetçi Mali Müşavir Levent Sarsıncı, Menemen Ziraat Odası Başkanı A.Metin Önal ve Recai Önal gazetemizi ziyaret etti. Ayrıca, telefonla bizlere ulaşan dostlarımız da iyi dileklerini sundu.

Özgür Günlerde?

CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, ?Öncelikle sizlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ederiz. Hepinizin bildiği gibi iktidara ters düşen veya iktidarın sevmediği haberleri yapan gazeteciler halen içerde tutuklu olarak yatıyorlar. Onların da dışarda özgür olduğu bir Türkiye´de 10 Ocak´ta Gazeteciler Günü´nü kutlamak dileğiyle?  dedi.

Recai Önal da, gazetecilerin özgür olduğu bir Türkiye´de 10 Ocak´ın anlam kazanacağını belirtti.

Levent Sarsıncı ise, ?Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir.  Bu bağlamda tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, hayatlarında sağlık ve başarılar dilerim? diye belirtti.

Haber S. Derya BOSUT