Gözler Başkan ŞAHİN´de

Menemen´de dört dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Tahir Şahin, 5. dönem için yola çıktığı CHP´den aday gösterilmedi. İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin´e, DSP´den ?Adayımız ol? teklifi geldi. Gözler yine Başkan Şahin´e çevrildi.

Gözler Başkan ŞAHİN´de

Menemen´de dört dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Tahir Şahin, 5. dönem için yola çıktığı CHP´den aday gösterilmedi. İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin´e, DSP´den ?Adayımız ol? teklifi geldi. Gözler yine Başkan Şahin´e çevrildi.

 

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri´ne katılacak adaylarını belirleyen Cumhuriyet Halk Partisi, Menemen´de dört dönemdir başkanlık yapan Tahir Şahin´i aday göstermedi. Menemen´de mevcut Belediye Başkanı Tahir Şahin´in yerine Serdar Aksoy´un aday gösterilmesinin ardından CHP Menemen İlçe Örgütü ile Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri görevlerinden istifa etti. CHP Genel Merkeze yaptığı, ?Menemen´de seçim kazanamayacak bir aday gösterilmiştir ve bu kararda ısrar edilirse Menemen AKP´ye teslim edilecektir? uyarıları da dikkate alınmayan Tahir Şahin´e, Demokratik Sol Parti ise ?Adayımız ol? teklifi götürdü.

 

CHP Genel Merkezin kararının ardından kendisi ve ilçenin siyasi durumu hakkında geniş bir kamuoyu araştırması yaptıran Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; henüz bir karar vermediğini, sokağın sesini dinleyeceğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu; ?Menemen genelinde 2 bin 600 kişinin katıldığı geniş çaplı bir anket çalışması gerçekleştirdik. Yoğun bir baskı görüyorum ancak henüz ?Aday ol´ teklifleri karşısında bir karar almış değilim. Demokratik Sol Parti, bizim partimizin tabanının ve Menemenli hemşerilerimizin de içinde biz olduğumuzda sıcak bakacağı bir yapıdır. İki haftadır sokağın nabzını ölçüyorum. Bana gelen talepler ve sokağın nabzı ile anket sonuçlarımız örtüşüyor. Kendimi Menemenli hemşerilerime emanet edeceğim. Çünkü beni yıllardır bu noktaya taşıyan ve burada tutan onların sevgisi ve iradesidir. Mesele kesinlikle şahsi değil, Menemen meselesidir. Biz de bu meselenin gereğini yerine getireceğiz.?

 

Sarıgül´den, Tahir Şahin´e destek

CNNTÜRK´te Hakan Çelik´le Hafta Sonu programına konuk olan Demokratik Sol Parti´nin Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP´nin yeniden aday göstermediği Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin için önemli açıklamalarda bulundu.

Demokratik Sol Parti´nin Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül canlı yayında, ?Ben Kılıçdaroğlu´na asla kırgın değilim ama çevresinde ona eksik bilgiler veren ve yanlış yönlendirenler var. CHP´de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var" diyen Sarıgül, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin için de şunları söyledi; ?Dört dönem Menemen´de başarılı bir belediye başkanı var. İnançlara saygılı ve laikliğin kalesi? Siz Menemen´in Belediye Başkanı Tahir Şahin´i aday yapmazsanız, bu adam ne yapacak??

Haber Erhan ÖZALP 

Foto altı:

1999 yılından buyana Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanlığı´na adaylık dosyasını binlerce Menemenlinin desteğiyle sunmuştu.