Gönüllerince Eğlendiler

Menemen Şehit Kemal Ortaokulu´nun 25-26 Mayıs 2017 tarihlerinde okul bahçesinde Gelenekselleşen Bahar Şenliğinin 4´üncüsü yapıldı.

Menemen Şehit Kemal Ortaokulu´nun 25-26 Mayıs 2017 tarihlerinde okul bahçesinde Gelenekselleşen Bahar Şenliğinin 4´üncüsü yapıldı. Şenlik; tüm öğrencilerin, velilerin ve davetlilerin katılımı ile şölen havasında geçti. Öğrenciler tüm yılın yoğun ders temposunun stresini 2 gün boyunca düzenlenen birbirinden farklı aktivitelerle çıkartma imkanı buldular. Öğrenciler arasında top sektirme, sandalye kapmaca,  çuval yarışı, basketbol şut atma yarışı, yumurta taşıma yarışı, halat çekme yarışı yapıldı. Yapılan müzik yayını ile öğrenciler gönüllerince eğlendi. Velilerin de katkıları ile kurulan stantlarda yiyecek-içecek satışları yapıldı. Ayrıca öğrencilerin bir yıl boyunca Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Tasarım dersinde yapmış oldukları çalışmaları da sergilendi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Okul Müdürü Ahmet Çatal, ?Bu tür şenlikler; sahip olduğumuz milli ve kültürel değerlerimizin yaşatılmasının yanı sıra, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesine vesile olmakta. Bahar Şenliği´nin düzenlenmesi ve gerçekleşmesinde emeği geçen başta Müdür Yardımcılarımız olmak üzere, tüm öğretmenlerimize, yardımcı hizmetler personelimize, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyelerine, sınıf anneleri, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Bu birlik ve beraberliğimizin önümüzdeki yıllarda da sosyal, kültürel etkinliklerin yanı sıra akademik başarımızı da yükselteceğine inanıyorum? dedi.

Haber: S. Derya BOSUT