Genç Mezunlar Almanya Yolcusu

Gediz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olan Pelin Özalp ile aynı okulun İşletme Bölümü mezunu Yasin Bayazit, Gediz Üniversitesi'nin yurtdışı eğitim programı kapsamında Almanya'ya yüksek lisans eğitimi almaya gidiyor.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ersay Özalp'in kızı Pelin Özalp ile nişanlısı Yasin Bayazit, eğitimlerini devam ettirme adına Almanya yolcusu.

Haziran ayında lisans hayatlarını tamamlayan genç mezunlar, yüksek lisans amacıyla yurtdışına çıkıyor.
Gediz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitiren Pelin Özalp, Almanya'da alacağı yüksek lisans eğitimi sayesinde mesleğinde daha iyi yerlere geleceğini ifade etti.


Hedef Avrupa'da zirveye çıkmak”
Almanya'dan Türkiye'ye işletme eğitimi almak için geldiğini ifade eden Yasin Bayazit ise, gelecekteki hedefleri doğrultusunda buradaki eğitiminin ardından Almanya'da yüksek lisans yapmak istediklerini ifade ederek, 2002 yılında otomotiv sektöründe hizmet vermek amacıyla kurduğumuz bir aile şirketimiz var. Doğu Avrupa ülkelerine ticari araç satışı gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz Avrupa'da zirveye ulaşmak. Bu doğrultuda Gediz Üniversitesi'nde İngilizce İşletme Bölümünü bitirdim. Almanya'da da yüksek lisans eğitimimizi yapacağız. Burada öğrendiklerimizle şirketimi daha iyi yerlere getireceğim” dedi.
Genç mezunlara tavsiyede bulunan Ersay Özalp ise, eğitimin önemine vurgu yaparak, Gediz Üniversitesi gibi uluslararası geçerliliği olan bir üniversiteden mezun olduktan sonra Almanya gibi eğitim açısından önemli bir ülkede yüksek lisans yapacaklar. Biz de ebeveynleri olarak çocukların sonuna kadar arkasındayız. Çıktıkları bu yolda onları yalnız bırakmayacağız. Mutluluklar diliyorum” dedi.
Haber: Zeynep KAVAKLI