GELECEĞİN LOJİSTİKÇİLERİNDEN TEKNİK GEZİ

Eğitim hayatında teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitime de önem veren Menemen´in geleceğe ışık tutan okulu Halide Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi teknik gezi düzenledi.


Eğitim hayatında teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitime de önem veren Menemen´in geleceğe ışık tutan okulu Halide Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi teknik gezi düzenledi. Ulaştırma Hizmetleri Alanı Lojistik Dalı 11. öğrencileri için gerçekleştirilen gezide öğrenciler, sektör yetkilileri ile tanışarak ileride çalışacakları iş kollarını yakından tanıma şansı buldu.
Teknik gezi kapsamında Aliağa bölgesinde yer alan Ceynak Lojistik, Socar Terminal, Nemport Limanı ve TCDD Biçerova Lojistik firmalarını ziyaret ettiklerini belirten Ulaştırma Hizmetleri Alan öğretmeni Meryem Altınküplü, eğitimlerin sadece teoride kalmaması gerektiğine dikkat çekerek öğrencilerin bu geziler sayesinde teoriyi pratiğe dökme şansı yakaladıklarını ifade etti ve ?Bu tür gezilerde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Okul Müdürümüz Nevzat Şimşek´e desteklerinden dolayı teşekkür ederim? dedi. 
Liselerde Ulaştırma Hizmetleri alanı olmasının, sektör ve kalifiye eleman yetiştirme açısından şans olduğunu vurgulayan Ceynak Lojistik Bölge Müdürü Ayhan Armay öğrencilere işe alımlarda dikkat ettikleri konular hakkında ipucu verdi. Armay, ?Firma olarak ahlaklı ve işine sahip çıkan kişiler bizim önceliğimizdir? dedi.
Ceynak Lojistiğin Antrepolarından Sorumlu Gümrük Müşaviri Oktay Kargı öğrencilere küçük bir bilgilendirme toplantısı yaparak öğrencilerin iş başında antrepo iş ve işlemlerini öğrenmelerini sağladı.
Gezi sonunda şirketlerden teknik bilgiler edinen öğrenciler, okudukları bölümün iş sahasının geniş olduğunu ve kalifiye eleman olmak adına kendilerini geliştireceklerini ve uygulamalı olarak yapılan bu gezinin kendileri açısından büyük tecrübe olduğunu belirtti.
Fuar Ziyareti
Teknik gezinin ardından Türkiye´nin tek, dünyanın en büyük 3. demiryolu ve hafif raylı sistemleri olan Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı - Eurasia Rail Fuarına düzenlenen geziye Ulaştırma Hizmetleri Alanı Lojistik Dalı 11. ve 12 sınıf öğrencileri katıldı. Düzenlenen geziye Okul Müdür Yardımcısı Haluk Kızılkan da eşlik etti.
Okul Müdür Yardımcısı Haluk Kızılkan 2019 yılında 8.kez düzenlenmiş olan Eurasia Rail Fuarında yerel ve uluslararası fuar katılımcılarının yanı sıra T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları ve alt şirketleri, TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ ve TCDD Taşımacılık stantlarını da gezdiklerini ve bu gezilerin öğrencilere büyük fayda sağladığını belirterek gezilerin devam etmesi temennisinde bulundu.
Haber: S. Derya BOSUT