GELECEĞE BİR İZ BIRAK

Menemen Kaymakamlığı tarafından yürütülen ?Geleceğe Bir İz Bırak´ projesi kapsamında Şehit Er Serdar Amak Ortaokulu, 80. Yıl Ortaokulu ve 100. Yıl Ortaokulu tarafından hazırlanan Ege Türküleri konser programı ve kültür etkinlikleri büyük beğeni topladı.

 

Menemen Kaymakamlığı tarafından yürütülen ?Geleceğe Bir İz Bırak´ projesi kapsamında Şehit Er Serdar Amak Ortaokulu, 80. Yıl Ortaokulu ve 100. Yıl Ortaokulu tarafından hazırlanan Ege Türküleri konser programı ve kültür etkinlikleri büyük beğeni topladı.

Kubilay Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşen programa; Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, Menemen Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Sevda Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, kamu kurumlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

?Kültür Mirasımızı Dillendirdiler?

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, ?Sayın Kaymakamımızın himayelerinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile birlikte yürütmüş olduğumuz proje kapsamında hazırlamış olduğumuz etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz. Eğitimde ve yaşamda fırsat eşitliğini tüm öğrencilerimize vermek zorunda olduğumuz düşüncesinden hareketle hep birlikte bu projeyi hazırladık. Burada öğrencilerimiz özellikle geçmişteki atalarımızın bizlere bırakmış olduğu kültür mirasını gönüllerinden geldiği şekilde dillendirerek bir faaliyet içine girdiler. Öğrencilerimizden, öğretmenlerimizden ve velilerimizden bu konuda çok olumlu geri dönüşler aldık. Hep birlikte bir şeyler yapabilme, sorumluluk edinebilme bilinci kazanıyorlar. Bize düşen de geçmişle gelecek arasında bir bağ kurabilecekleri bu ortamları hazırlamak. Bu sayede de daha mutlu olacaklar. Bugünkü etkinlikte de öğrencilerimiz, geçmişte atalarımızın bize miras bıraktığı kültürle yoğunlaşacaklar ve hep beraber bizlere bunu aktaracaklar. Emekleri ve sorumlulukları için bizler de onları takdir ediyor ve alkışlıyoruz? diye ifade etti.

Konuşmanın ardından öğrencilerin gösterilerinden oluşan programa geçildi. 80. Yıl Ortaokulu öğrencilerinin öğretmenleri Sevgi Tunç yönetiminde hazırladıkları Para Sevda adlı skeç sahnelendi. Ardından Şehit Er Serdar Amak Ortaokulu Korosu´nun seslendirdiği Ege Türküleri ile program devam etti. 100. Yıl Ortaokulu Ritm Grubu Anadolu Ateşi dans müziği ile sahne aldı. 80. Yıl Ortaokulu´nun Ege Yöresi Halk Oyunları gösterisiyle program sona erdi.

Emeği Geçenlere Teşekkür?

Program sonunda kısa bir konuşma yapan Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak da, ?Çocuklarımız çok güzel ziyafet çektiler bize, müzik ve sanat şöleniydi. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Eğitimde ve yaşamda fırsat eşitliği adlı bu projemize emeği geçen bütün okul idarecilerine ve öğretmenlerimize çok çok teşekkür ediyorum. 2 buçuk yıldan beri değişik alanlarda sanatta, eğitimde, kültürde bu proje ilçemizde uygulanıyor. Bu projemiz İçişleri Bakanlığımızın organize etmiş olduğu Projem Türkiye´m Yarışmasına katılan 1150 proje arasında ilk 50´ye girerek mansiyon ödülü aldı ve ödülümüz de Kaymakamlığımızda muhafaza ediliyor. Bu projemize destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tüm çalışanlarına, Gençlik, Spor Müdürlüğümüze, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelimize çok teşekkür ediyorum? dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akyüz, destekleri için Kaymakam Özkaynak´a plaket sundu. Ayrıca bu projeye emeği geçenlere de çiçek takdim edildi.

Haber: S. Derya BOSUT