Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


FOÇALILAR GEÇMİŞİ YAD ETTİ

??Anılarla Dünden Bugüne? Foça´´ isimli nostalji gecesinde duygusal anlar yaşandı?

??Anılarla Dünden Bugüne? Foça´´ isimli nostalji gecesinde duygusal anlar yaşandı?

Foça Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Foça Şubesi ve Foçalılar Nostalji Platformu ortaklığında ??Anılarla Dünden Bugüne... Foça´´ ismiyle düzenlenen etkinlik, birkaç kuşaktır Foça´da yaşayanları ve nesillerini bir araya getirdi.

Nostalji gecesinin ilk dakikalarında Foça´nın tarihsel dönemleri hakkında kısa bilgiler aktarıldı. Ardından, 1920´li yıllardan günümüze Foça´da yaşanan sosyolojik, ekonomik ve toplumsal değişim ve gelişimler, fotoğraflar ve o döneme ait yerli-yabancı müzikler eşliğinde perdeye yansıtıldı.  Foça´nın renkli simaları hatırlatıldı ve gülümseten olaylar anlatıldı. Dinleyiciler, yoğun duygular yaşadıkları programı büyük ilgiyle takip etti.

Gecenin en hoş sürprizini, Emekli Öğretmen Şükrü Kaya Sever yaşattı. 87 yaşındaki Şükrü Kaya Sever, 1964 yılında öğrencileri için yazıp bestelediği marşı, sahneye davet ettiği o dönem ortaokulda ve lisede okuyan öğrencileriyle birlikte seslendirdi. ??Foça Ortaokulu gençleriyiz. İlim yolumuz, irfan meşalemiz. Vatan, millet çarpar kalbimiz. Atatürk çocuklarıyız, ecdadın torunlarıyız. Bu şevkle hep çalışırız biz. İyiye, güzele, doğruya koşarız. Yaşasın Foça´nın gençleri!´´

Foçalılar Nostalji Platformu üyelerine teşekkür eden Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ; ??Nostalji gecesi için emek veren çok değerli büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Kısa bir zaman sonra yeniden buluşmayı diliyorum´´ dedi.

Haber Merkezi