FOÇA MASTERLER BODRUM´U DA SAHASINDA YENDİ

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi(TMVFL) Ege Grubu´nda mücadele eden Foça Masterler ikisi deplasmanda olmak üzere oynadığı üç maçı da kazanarak liderliğini sürdürüyor.

FOÇA MASTERLER BODRUM´U DA SAHASINDA YENDİ 

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi(TMVFL) Ege Grubu´nda mücadele eden Foça Masterler ikisi deplasmanda olmak üzere oynadığı üç maçı da kazanarak liderliğini sürdürüyor. Foça en güçlü rakiplerinden Bodrum Masterler Futbol takımını da sahasında yenmeyi başardı.

19 Kasım 2016 Cumartesi Günü Saat 16.00´da Bodrum İlçe Stadında oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğinde ev sahibi takım özellikle soldan taşıdığı toplarla Foça kalesinde gol aradı. Ancak geçen yılın Ege Grubu şampiyonu, Türkiye üçüncüsü konuk Foça bu atakları savmayı bildi. Daha sonra üstünlüğü ele geçiren Foça golleri de bulan takım oldu. Deniz Kara ve Ahmet Terzioğlu´nun attığı sayılara, ev sahibi Bodrum penaltıdan Deniz Kibar´la cevap verdi. İlk yarı 2-1 sona erdi.

İkinci yarıda gol arayan ve özellikle İsmail İnce ile kanatlardan yüklenen Bodrum, Foça defansı ve kalecisi Mehmet Bildiri´nin yerinde müdahaleleriyle beraberliği getirecek golü bulamadı. Foça golcüsü Faruk Tarakçı ile üçüncü sayısına ulaşırken, ev sahibi Bodrum uzatma dakikalarında kazandığı ikinci penaltıyla farkı yine bire düşürdü.

Maç konuk Foça´nın 3 -2´lik deplasman galibiyetiyle tamamlandı. Maç sonrası Bodrumluların dostluk ve sevgi gösterileri spor adına skordan daha da önemli bir sonuç olarak kayda geçti.

Grup şampiyonluğunun yanı sıra bu yıl ki hedefini Türkiye şampiyonluğu olarak belirleyen Foça Belediyespor Masterler üç maçta attığı 15 gol ve artı 11 averajla grupta liderliğini sürdürüyor.

 

Seyfi GÜL