Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


Foça Devlet Hastanesi Ameliyathanesi Hizmete Girdi

İzmir´in Foça İlçesi ve civar yerleşim birimlerine hizmet veren Foça Devlet Hastanesinde onarım ve yenilemeler dolayısıyla dört aydır devre dışı kalan ameliyathane törenle tekrar hizmete alındı.

 

 İzmir´in Foça İlçesi ve civar yerleşim birimlerine hizmet veren Foça Devlet Hastanesinde onarım ve yenilemeler dolayısıyla dört aydır devre dışı kalan ameliyathane törenle tekrar hizmete alındı.

Düzenlenen törene Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Erbaycu, Foça Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, Foça Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Ali Fuat Yalvaç, İzmir Hastanelerine Yardım Derneği Başkanı Uzm. Dr. Nail Ceyhan, Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Çelebi, AKP Foça İlçe Başkanı Av. Kadir Özgirgin ile dernek ve vakıf üyeleri, hastane çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Dernek ve Vakfa Teşekkür

Atatürk, Şehitlerimiz ve Ankara´daki bombalı terör olayında yaşamını yitirenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı yapan Ali Fuat Yalvaç Ankara´daki olayda ölenlere Allah´tan rahmet, yaralananlara şifalar diledi. Yalvaç; hastane ihtiyaçlarının temininde ve ameliyathanenin güncel ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte onarılıp düzenlenmesine katkı veren İzmir Hastanelerine Yardım Derneği ve Reha Midilli Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.   

Terör olayını kınayarak ve ?umarım ülkemiz bir daha bu acıları yaşamaz? diyerek konuşmasına başlayan Doç. Dr. Ahmet Erbaycu´da 20 yıllık bir hastane olan ve zaman zaman maddi sorunlar yaşasa da personelinin özverisiyle 24 saat hizmet vermeye devam eden Foça Devlet Hastanesi´nin ameliyathanesinin tekrar hizmete alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Erbaycu; ?Üç gündür ülke bazında devam eden travmanın ardından bugün Foça halkına önemli bir hizmeti tekrar sunacağız. Zaman içinde ameliyathanede önemli problemler vardı. İki kurumumuzun desteğiyle gerekli revizyonu hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olduk. Teşekkür ederim? dedi.

?İhtiyacı olan hastaneler bize bildirsin?

1955 yılından beri özellikle üye kadınların çabalarıyla, dernek olarak İzmir hastanelerine yardım ettiklerini belirten Dr. Nail Ceyhan kendilerinin her hastanenin ihtiyaçlarını bilemediklerini ve ihtiyacı olan hastane yönetimlerinin destek için kendilerine müracaat etmesini istedi. Ceyhan; ?Biz çeşitli hastanelere gidip aylık toplantılar yapıyoruz. Ama Foça hastanesinde olduğu gibi ihtiyaç olan tüm hastaneler aklımıza gelmez. Hastaneler bize ihtiyacı olan işlemleri bildirsinler. Elimizden geldiği kadar yardım edelim? dedi.

Konuşmaların ardından dernek ve vakıf yöneticilerine teşekkür belgeleri ve çiçek takdim edildi. Ameliyathane önünde birlikte kesilen kurdelenin ardından tören sona erdi.

Seyfi Gül