Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı


FEDAKAR ÖĞRETMEN

FEDAKAR ÖĞRETMEN

Yaz tatiline rağmen haftada iki gün öğrencileri ile sınıfta bir araya gelen Kubilay İlkokulu sınıf öğretmeni Mustafa Coşkun, sanat ağırlıklı bir program düzenleyerek çocukların boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirmelerine imkan sağladı. Bu yıl 3. sınıfa devam edecek öğrenciler böylece dolu dolu bir yaz geçirmiş oldular.

Öğrencileri için yazın bile çalıştı

Çocukların kendini ifade etmesine yardımcı olmak, gizil güçlerini ortaya çıkarmak amacıyla

bu çalışmayı gerçekleştirmeyi düşündüğünü belirten Coşkun, “Bu da sanatla mümkün. Müzik, resim, el sanatları hepsi kişinin kendini tanımlama da çok büyük bir etkendir. Öğretmenlikte 27. yılına başlayacak bir öğretmen olarak bu düşünceyle bu yaz tatilinde katılabilen öğrencilerimle haftada iki gün 2’şer saat kendi sınıfımızda bir araya geldik. Eğitimi okullar kapadıktan birkaç haftalık dinlenme sürecinden sonra başlattık ve önümüzdeki hafta son haftamız. Makrome, sulu boya çalışmaları yanında okuma, yazma, kendini ifade etme faaliyetleri de gerçekleştirdik. Zaman zaman şiirler yazdık, matematik problemleri çözdük. Güzel konuşma kuralları üzerinde durduk. Bahçede oyunlar oynadık. Çocukları sıkmadan hem tatil keyfi yaşatma hem de okula olan sevgilerini köreltmemek açısından böyle bir çalışmayı yapmayı düşündüm. Genellikle sanat ağırlıklı çalıştık” şeklinde konuştu.

Görüşlerini aldığımız çocuklar severek bu çalışmaya devam ettiklerini söyleyerek, “Burada eğleniyoruz. Öğretmenimize çok teşekkür ederiz” ifadesini kullandılar.

Haber: S. Derya BOSUT