Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


Erzak Paketleri İhtiyaç Sahiplerine Dağıtılmaya Başlandı

Menemen Ticaret Odası, ramazan ayı dolayısıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) katkılarıyla hazırladığı 2000 gıda paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde çalışmaları başlatılan Ramazan yardımlarında, Menemen Ticaret Odası bugüne kadar ki en yüksek desteğini gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Menemen Ticaret Odası Başkanı İzzet Süsoy “ TOBB’un bu yıl ki sağlamış olduğu yaklaşık 700 adet erzak paketine ek olarak bizde ülkemizin sınavdan geçtiği bu süreçte erzak paketlerinin daha fazla kişiye ulaşması için Menemen Ticaret Odası olarak ne yapmamız gerektiğini düşündük. Yönetici arkadaşlarımızla bir toplantı yaptık. Toplantı da almış olduğumuz karar sonucunda yardım kolilerinin daha fazla kişiye ulaşması adına bizde odamız bünyesinde bir bütçe ayırdık. Bunun sonucunda TOBB’un göndermiş olduğu 700 adet erzak paketine ek olarak, bizde 1300 adet erzak paketi hazırlayarak toplamda 2000 adet erzak paketini Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin yoğun çalışmaları ve istişareleri sonucunda dağıtmaya başladık. Her mahallenin nüfusu ve gelir düzeylerini göz önüne alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaşması adına listeler hazırladık. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda belirlenen listelere göre erzak paketlerimizi Menemen’deki muhtarlarımıza teslim ettik. Ayrıca Menemen Ticaret Odası faaliyet alanı içerisinde yer alan Foça ilçesindeki merkez mahalle ve köylerindeki ihtiyaç sahipleri için önümüzdeki günlerde aynı çalışmaları yaparak oralarda da dağıtımlarımıza devam edeceğiz. ” dedi.

Haber Gökay ÖZALP