Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Engelliler Günü Kapsamında

Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Elele Dernek Merkezi´nde oda başkanlarıyla kahvaltıda bir araya gelindi. Aileler de bu etkinliğe katıldı.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Elele Dernek Merkezi´nde oda başkanlarıyla kahvaltıda bir araya gelindi. Aileler de bu etkinliğe katıldı. 

Yeni dönemde yapacağı çalışmaları anlatan Dernek Başkanı Canan Bedük, Menemen´deki engellilerin genel durumunu ifade etti. Yaptıkları anketin künyesini okuyarak, çarpıcı sonuçlarını paylaştı. Katılımcı oda başkanlarından çalışmalarına destek sözü aldılar. Aynı gün öğleden sonra ise dernek yöneticileri olarak Belediye Başkanı Tahir Şahin´i de makamında ziyaret ettiklerini sözlerine ekleyen Bedük, ?Yine aynı şekilde Menemen´de yaptığımız engelli ve aileleri ihtiyaç tespiti anketimizin sonuçlarını bu ziyaretimizde de paylaştık. Menemen´deki engellilerin bizlere ilettiği acil ihtiyaçları, özellikle şehir içi ulaşımdaki sıkıntıları ve diğer eksikleri belediye başkanımız sayın Tahir Şahin´e ilettik? diye belirtti. 

?Siyasi Parti Binalarına Gidemedik?

Sözlerini sürdüren Bedük, ?Bildiğiniz gibi ?3 Aralık Dünya Engelliler Günü´, ?5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilmesi´nin kutlandığı gün. Bu günlere de değinmeden geçmeyelim. Bizim engelli kadınlarımız içinse seçememe ve seçilememe farkındalığı var maalesef. Bakın bir kere siyasi parti ilçe teşkilatlarının binalarına, sağ olsunlar hemen hepsi ziyaretimize gelmiştir. Biz ise hiçbir siyasi partinin ilçe teşkilatına gitmedik, gidemedik. Siyaset yapmak zorundayız, ki haklarımız için mecliste sesimiz olacak engelliler olsun. Teşkilat binalarına giremeden nasıl siyaset yapacaksınız? Seçmeye geldiğinde de ortopedik engellilerin büyük kısmı oy kullanamıyor. Yine de her yıl bu vatandaşlık görevi için sandık başına gidiyor. O halde biz seçebilen ve seçilebilen kadınlara sesleniyoruz, siz sesimiz olmak için harekete geçmedikçe bir yarınız hep eksik, bunu asla unutmayın? açıklamasında bulundu. 

Haber: S.Derya BOSUT