Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


Emekli Astsubaylar´dan Başkan Şahin´e teşekkür plaketi

Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir Şubeleri aylık değerlendirme toplantısını Gölpark Menemen´de yaptı. Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir İl Başkanı Hüseyin Akbaş, İzmir´deki Şube Yöneticilerini kahvaltıda buluşturan Menemen Belediye Başkanı Tahir

 

Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir Şubeleri aylık değerlendirme toplantısını Gölpark Menemen´de yaptı.  Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir İl Başkanı Hüseyin Akbaş, İzmir´deki Şube Yöneticilerini kahvaltıda buluşturan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür plaketi sunarak, başarılarının devamını diledi.

 

Türkiye Emekli Astsubay Derneği´nin Menemen, Karşıyaka, Bayraklı, Kemalpaşa, Gaziemir,  Karabağlar, Güzelbahçe, Balçova, Narlıdere, Urla, Buca ve Bergama Şubeleri´nin Başkan ve Yöneticileri, Gölpark Menemen´de düzenlenen kahvaltıda buluştu.

 

Kendilerine ev sahipliği yapan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e plaket sunarak teşekkürlerini ileten Türkiye Emekli Astsubay Derneği İzmir İl Başkanı ve Karşıyaka Şube Başkanı Hüseyin Akbaş; ?Menemen Belediye Başkanımız ile 30 yıla yakın siyasi birlikteliğimiz vardır. Türkiye´deki nadir başkanlardan birisidir. Oturduğunuz yerden sağa sola baktığınızda bunu göreceksiniz. Çünkü burada, Gölpark Menemen´i yaparak bir ilki gerçekleştirmiştir. 2019-2024 döneminde Menemen´i daha ileriye götürecektir. İnşallah Cumhuriyet´in 100. kuruluş yıl dönümünde yine burada olacağız. Önümüzdeki dönem için yürekten başarılar diliyor, bizleri burada ağırladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum? diye konuştu.

 

Türkiye Emekli Astsubay Derneği Menemen Şube Başkanı Kuzay KÖK ise konuşmasında; ?Menemen´de sizleri ağırlamaktan onur duyduk. Her zaman her konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Tahir Şahin´e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum? dedi.

 

 

Başkan ŞAHİN; ?Astsubaylarımız ordunun omurgasıdır?

Türkiye Emekli Astsubay Derneği´nin İzmir´deki Şubeleri´nin Başkan ve Yöneticilerini Menemen´de ağırlamaktan onur duyduğunu söyleyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ?Bugün buraya gelirken büyük bir keyif ve onurla geldiğimin altına çizmek isterim. İnsanlar siyaset yaparken farklı şeylere önem verebilir. Benim de önem verdiğim birkaç hadise var. Sivil Toplum Örgütleri bunlardan bir tanesidir. Sivil Toplum Örgütleri içerisinde de en çok değer verdiklerim muhtarlarımdır. Demokrasinin omurgasını teşkil eden muhtarlarımız, benim olmazsa olmazımdır. Ben bir caddeyi, sokağı, numarayı bilirim. Ama muhtarlarımız o ikametgâhtaki mutfağı da, oturma odasını da, her şeyi biliyor. Yani benim bilmediğimi muhtar arkadaşım biliyor. Bir de insan yaşamında güvenlik ve bağımsızlık son derece önemlidir. İnsanlarımızın bağımsız kalabilmesi için ordumuzun güçlü olması lazım. Bu ordunun içinde de bizim olmazsa olmazımız, ordunun omurgasını oluşturan siz değerli astsubaylarımızsınız.  O omurga olmazsa, Türkiye Cumhuriyeti silahlı kuvvetleri bu kadar güçlü olmazdı? diye konuştu.

 

?Dost düşman bunu böyle bilsin?

Türkiye Cumhuriyeti´ni bölmek isteyen emperyalist güçlerin dün olduğu gibi bugün de varlığını sürdürdüğünü ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ?Türkiye Cumhuriyeti´ni kurulduğu günden bu güne bölmek için uğraşan emperyalist güçler; bugün de, yarınlarda da böyle yapmaya devam edeceklerdir. Birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece emperyalist güçler istediği kadar uğraşsınlar, bizi hiçbir zaman bölemedi, bölemeyecektir. Bu vatan her zaman tek vatan, tek devlet, tek millet olarak kalacaktır. Bu bayrak ta her zaman tek bayrak olarak kalacaktır. Dost düşman bunu böyle bilsin. Birlik, beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, Atatürk´ün kurmuş olduğu laik Türkiye Cumhuriyet´i her zaman payidar kalacaktır? dedi.

 

?Belediye Başkanlığı duyguyla yapılan bir iş??

Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü 20 yıl süresince Menemen´e önemli hizmetler sunduklarını hatırlatan Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti; ?Elimden geldiği kadarıyla bu güzel, şirin ilçeme hizmet etmeye çalışıyorum. Burada yarattığımız Gölpark Menemen de ilçemize kazandırdığımız önemli bir tesis.  170 dönüm alanda kurulan Gölpark Menemen, Karayolları´na ait bir bölgedir. Kendilerinden bu alanı istedik ancak 5 yıl süresince vermediler. 2014 seçimlerinden sonra yeniden istedik, yine vermediler. Sonrasında, yer bizim olmamasına karşın 10 ayda burayı yaptık. Buranın projesini hazırlayın desem, 10 ayda bitiremezler. Biz burayı Belediye emekçisi arkadaşlarımızla yaptık. Burada gün geldi 150 kişi, yeri geldi 300 kişi çalışıldı. Kepçeler, makineler birbirine vurdu vuracak şekilde çalışarak burayı 10 ay da bitirdik. Bizim buraya 1 lira harcamaya yetkimiz yok. Ama Belediye Başkanlığı duyguyla yapılan bir iş olduğundan ve burada hayatını kaybeden 8 çocuğumuz varken, 9. çocuğumuz hayatını kaybetmesin diye tüm bunları yaptık. Kamu menfaatini bulduğumda, mevzuatı baypas edip geçen bir karakterim var. 20 yıldır böyle yaptım. Bundan sonra da böyle yapacağım. İnşallah Cumhuriyet´in 100. yılında da burada olacağız. En büyük hayalim burada olup, Cumhuriyet´in 100. yılında 40 gün, 40 gece Cumhuriyet düğünü yapmaktır.? 

Haber Gökay ÖZALp