Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


?EMEK EN YÜCE DEĞER?

CHP Menemen İlçe Örgütü tarafından, geçtiğimiz salı ve çarşamba günü de dahil olmak üzere tarlada çalışan emekçi kadınların ziyaret edildiği etkinlikte, emeğin en yüce değer olduğu vurgulandı.

CHP Menemen İlçe Örgütü tarafından, geçtiğimiz salı ve çarşamba günü de dahil olmak üzere tarlada çalışan emekçi kadınların ziyaret edildiği etkinlikte, emeğin en yüce değer olduğu vurgulandı.

CHP Menemen İlçe Yönetimi, Kadın ve Gençlik Kollarının hazır bulunduğu iki günlük etkinliğe, ikinci gün Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eşi Nurdan Şahin de katıldı.

Musabey Mahallesi´nde ıspanak tarlasına yapılan kahvaltılı ziyarette, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle emekçi kadınların bu anlamlı günlerinde yanlarında olmak istedikleri belirtilerek, emeğin en yüce değer olduğu düşüncesiyle kısa da olsa birlikte vakit geçirmekten büyük mutluluk duydukları ifade edildi. Ve günün anısına kırmızı karanfil hediye edildi.

?Üretkenliğin, yaşamın ve bereketin simgesi: KADIN?

Kadının toplumsal yaşamdaki önemine işaret eden CHP Menemen Kadın Kolları Başkanı Berna Eyinç, ?8 Mart kadınların kapitalist sömürüye karşı seslerini yükselttiği bir başkaldırı günüdür. Kadın ve üretkenliğin, yaşamın ve bereketin simgesidir. 8 Mart´ı artan şiddet olaylarının gölgesinde yaşıyoruz. Kadınlarımız, ekonomik ve sosyal hayatta var, iş yaşamında var. Ancak, sorunlarıyla, açmazlarıyla ve dertleriyle var. Yaşamın her alanında hak ettiğimiz yere ulaşmak için mücadeleye devam edeceğiz. Bu yolu açacak olan da demokrasi mücadelesidir. Bu da yalnızca kadınların değil, tüm toplumun sorumluluğudur. Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerden asla vazgeçmeyeceğiz. Bizler, 8 Mart´ı sadece kadınların yılda bir kez hatırlandığı değil, sorunların tartışılması için bir fırsat ve imkan olarak görüyoruz. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır düşüncesi ile değil, her başarılı erkeğin yanında bir başarılı kadın vardır anlayışıyla ilerleyelim diyoruz? diye ifade etti.

Haber: S. Derya BOSUT