El Emeği Göz Nuru

Menemen Pir Sultan Abdal Kültür ve Cem evinde bayanların Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinden Ceylan Laçin rehberliğinde ahşap ve seramik alanda yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru çalışmaları sergilendi.

El Emeği Göz Nuru

Menemen Pir Sultan Abdal Kültür ve Cem evinde bayanların Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinden Ceylan Laçin rehberliğinde ahşap ve seramik alanda yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru çalışmaları sergilendi.

Ahşap ve seramik boyama kursu yılsonu sergisinin açılışına; Menemen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özgür Akdemir, AKP İlçe Başkanı Mithat Çetin, CHP Kadın Kolları Başkanı Berna Eyinç, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Cem evinde okuma yazma kursunu veren usta eğitimci Semra Yapıcı yaptığı açılış konuşmasında eğitimin önemine işaret ederek, ?Eğitime önem veren toplumlar ve milletler rahat yaşamışlardır. Hiç şüphesiz öğrenmenin yaşı yoktur, eğitim doğumla başlar ve ölünceye kadar devam eder. Özellikle kadınlarımızın eğitimi çok önemlidir. Bu sergide de bir defa daha göreceksiniz ki Türk kadınına iyi rehberlik yapılıp imkân tanındığında ne kadar becerikli ve yetenekli olduğu ortaya çıkıyor. Meslek öğrenmek isteyen bayanlar için bu kurslar büyük bir fırsattır, kursa katılan kadınlar yeteneklerini burada keşfetmektedir. Ev hanımlarına kendilerine yetebilecek ölçüde el becerisi kazandırmaya ve bu beceri sayesinde aile ekonomilerine de katkılar sağlamaya yönelik bu kurslar çok büyük önem arz etmektedir? diye ifade etti ve konuşmasını yapmak üzere Cem evi yönetim kurulu başkanı Sayın Ali Ekber Onay´ı etti.

Onay konuşmasında, ?Menemen Pir Sultan Abdal Kültür ve Cem evinde ahşap ve seramik kurslarında başta Ceylan hocamız olmak üzere tüm kursiyerlerimizin el emeği, göz nuruyla gösterdikleri başarı ve becerilerinden dolayı kendilerine canı gönülden teşekkür eder başarılarının devamını dilerim. Bizim inancımızda kültürümüzde din, dil, ırk, mezhep, renk ayrımı yapılmaz, herkese aynı nazarda bakılır. En büyük değer insana verilir. Bu birlik beraberlikte cem evinde kendini göstermiştir? dedi.

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Kursiyerlerin uzun bir emek ve sabrın sonucunda her biri birbirinden değerli el emeği göz nuru ürettikleri eserleri, güzel bir sergiyle tamamlamalarından dolayı, emeği geçen tüm kursiyerler ve kıymetli öğretmenleri emeklerinden dolayı yürekten kutlandı.

Haber: Deniz GÜL