Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


“Ekşi Mayayı Hediye Ediyor, Yardımcı Olmaya Özen Gösteriyoruz”

Menemen'in önemli markalarından İnovital Gıda tüm dünyanın CORONA virüs salgını ile mücadele ettiği şu günlerde önemli çalışmalar yapmayı sürdürüyor.

Menemen'in önemli markalarından İnovital Gıda tüm dünyanın CORONA virüs salgını ile mücadele ettiği şu günlerde önemli çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Son olarak ülkece evden çıkamadığımız şu günlerde marketlerdeki yoğun tüketimin ardından raflarda yeteri kadar “UN” bulunamamasından dolayı panik yapan vatandaşlara seslenen İnovital Gıda İşletme Direktörü İrfan Maramuroğlu “Biz her zaman yaptığımız gibi kaliteli un tedariki konusunda çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bu sürecin telaşla, panikle yürütülmesinin herkes için gereksiz sorunlar yarattığının İnovital Gıda olarak farkındayız. Bu bağlamda marketlerde yeteri kadar un bulunamamasının temel nedeni ülkenin un stoklarının yetersiz olması değil, yaratılan korku ve panikle, insanların ihtiyacından fazla un alma çabasıdır.” dedi.

Kapınıza Kadar Ulaştırıyoruz

Sözlerine kendi firmalarına dair bir değerlendirmede bulunarak devam eden Maramuroğlu  “İnovital Gıda olarak bizim stoklarımızda siz vatandaşlarımızın makul taleplerini karşılayacak kadar ürünümüz var. Bununla birlikte sezon başında alımlarını gerçekleştirdiğimiz bölgelerin en iyi mahsullerini taş değirmenlerimizde işleyerek sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Siz vatandaşlarımızdan da tek ricamız; panik yapmadan, telaşlanmadan ihtiyacınız kadar ürünü bize sipariş olarak iletmenizdir. Dün olduğu gibi bugün de sizler için en kaliteli unları üretmeyi sürdürerek, ülkemizin içinde bulunduğu şu durumda İnovital Gıda olarak siparişinizi kargoyla tüm Türkiye’ye ulaştırıyoruz.” dedi.

Bazı şeyler vardır paylaşıldıkça büyür. Sevgi ve Ekşi Maya gibi…

Sözlerini insanların salgın karşısında tedbirli olması gerektiğine dikkat çekerek devam ettiren Maramuroğlu “Vatandaşlarımız bu salgın karşısında yapılan uyarıları dikkate almalı, beslenme ile ilgili ihtiyaçlarını ev ortamında hijyenik olarak gidermeleri daha doğru olacaktır. Çünkü dışarıdan aldığımız ekmek ve diğer gıdaların hangi hijyen koşullarında hazırlandığını bilmemek elbette ki vatandaşlarımızı huzursuz ediyor. Biraz da bu yüzden un talebi patladı. Biz de bu dönemde insanların evinde ekmek yapmalarını doğru buluyor ve yardımcı olmaya özen gösteriyoruz. Ancak bunu haklımızın tedbirli ve serin kanlı yapmalarında fayda var. Evinde kendi ekmeklerini yapmak isteyen vatandaşlarımızın un dışında yaşadıkları en önemli sorun ise “Ekşi mayadır”. Bu konuda da biz hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için yeteri kadar ekşi mayayı üretip ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Ancak ekşi maya canlı bir ürün olduğu için kargo ile gönderilmeye uygun değil. Bu yüzden vatandaşlarımızdan küçük bir ricamız var. Araç ve mesafe imkanları olup bize un ve ekşi maya almaya gelirken siparişi olan komşularının siparişlerini de almaları. Beraberinde ihtiyaçları kadar ücretsiz ekşi mayayı bizden ücretsiz alabilirler. Her vatandaşımızın ekşi maya almak için gelmesine de gerek yok. Maya çoğaltılıp paylaştırılabilecek bir ürün. Önemli olan sağlıklı ve güvenli bir ortamda çoğaltılıp, paylaştırılarak ihtiyacın karşılanmasıdır. Kaynağı bizden, devamı sizden gibi bir durum yani. Ya da şöyle düşünmek daha güzel olabilir. Bazı şeyler vardır paylaşıldıkça büyür. Sevgi ve Ekşi Maya gibi…

Lütfen evde kalın, sağlıklı kalın ”dedi.

Haber Gökay ÖZALP