Eğlenirken Öğrendiler

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemiz merkez okullarından Kubilay İlkokulu 2-J sınıfında, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği personelleri Atila Tunç ve Hatice Kuru, öğrencilere görsel efektlerle zenginleştirilmiş bir eğitim semineri sund

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemiz merkez okullarından Kubilay İlkokulu 2-J sınıfında, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği personelleri Atila Tunç ve Hatice Kuru, öğrencilere görsel efektlerle zenginleştirilmiş bir eğitim semineri sundu.  Yapılan sunum öğrencilerin oldukça ilgisini çekti ve dikkatle izlenildi.

Eğitim sonrası trafik polisleri tarafından öğrencilere üzerinde ?Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları Uyaralım..!? yazılı leblebi ikram edildi.

Polis şapkası ve önlüğüyle hatıra fotoğrafı çektiren öğrencilere İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ?Dedektiflik Kartı? verildi. Dedektiflik Kartı´nı alan öğrencilerin sevinci ve heyecanı gözlerinden okunuyordu.

Öğrencilerden Mehmet Buğra Yılmaz ?Polis ablamız ve ağabeyimiz sayesinde hem eğlendik, hem öğrendik. Ben de artık bir trafik dedektifiyim. Ailem başta olmak üzere öğrendiklerimi herkesle paylaşacağımı düşünüyorum? dedi.

Sınıf Öğretmeni Özkan Karanfil ise ?Davetimize icabet eden İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği´ne bu güzel hizmetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın görerek ve yaşayarak öğrenmesi onların olumlu gelişimi için çok önemli. Bugün hem eğlendiler hem öğrendiler hem de yaşadılar. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz? şeklinde konuştu.

Seminer sonrası ise öğrenciler tarafından üzerinde ?Trafik Haftanız Kutlu Olsun? diyor, sınıfımızda gerçekleştirdiğiniz başarılı eğitim çalışmasından dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Emeğinize sağlık. İyi ki varsınız?? şeklinde not bulunan çiçekler eğitimci trafik polislerine takdim edildi. Herkesin mutlu olduğu etkinliğin gelecek eğitim-öğretim döneminde genişletilerek tekrarlanması dileklerinde bulunuldu.

 

Haber: S. Derya BOSUT