Egekent2´ye AB Makyajı

Egekent2´ye Avrupa Birliği Makyajı ve Erasmus Plus Dopingi isimli okul öğretmen eğitimi projesi kapsamında İngilizce Öğretmenlerinden Halil İbrahim Topuz İngiltere´nin güney sahil kenti ve Titanik Gemisinin yolculuğuna başladığı şehir olan Southampton´da

Egekent2´ye AB Makyajı

Menemen´de bulunan Egekent2 Ortaokulu´nun Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen ve desteklenen Egekent2´ye Avrupa Birliği Makyajı ve Erasmus Plus Dopingi isimli okul öğretmen eğitimi projesi kapsamında İngilizce Öğretmenlerinden Halil İbrahim Topuz İngiltere´nin güney sahil kenti ve Titanik Gemisinin yolculuğuna başladığı şehir olan Southampton´da 30 Ocak- 12 Şubat arası 2 haftalık İngilizce öğretimi kursuna katıldı. Polonya ve Letonya´dan İngilizce Öğretmenlerinin de bulunduğu kursta eğitim alan Topuz aynı zamanda farklı türlerde İngiliz okullarını ziyaret etti ve branş olarak kendisini yenilediğini ve farklı okulları inceleyerek yeni şeyler öğrendiğini belirtti.

St Denys Primary School, Redbridge Community School, Chamberlayne Arts for the Colleges okulunda eğitim öğretim gözlemi yaparak İngiliz Eğitim ve Okul Sistemi hakkında bilgi aldı ve doküman topladı. Bunun yanı sıra Oxford şehri ve üniversitesinde de araştırmalar yapıp, Oxford şehri için kısa bir şehir tanıtım belgesel çalışması yaptı. Egekent2 Ortaokulu´nun Avrupalılaşması anlamında büyük kazanım sağlayan Erasmus Plus projesi vesilesiyle okulun Tarih, Fen ve Teknoloji, Türkçe, Bilişim öğretmenleri de aynı ülkede kendi branşlarında eğitim alacak olmasıyla öğrencilerin başarı seviyesini daha yukarıya taşımak istediklerini belirttiler.

Okul Müdürü Turgay Bingöl ? Türkiye Ulusal Ajansı´nın bize sağladığı finansmanla ve 2013 yılında yürüttüğümüz Comenius projemizin verdiği tecrübeyle öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi hem proje üretmeye hem yabancı dilini geliştirmeye çalışıyoruz. İyi bir Erasmus Plus AB Proje Ekibi kurduk ve müthiş bir tempoyla Egekent2´ye AB Makyajı ve Erasmusplus Dopingi isimli projemizi yürütüyoruz ve öğretmenlerimizin Avrupa´da eğitim alıp AB Eğitim Sistemlerini görerek daha donanımlı hale gelmesini istiyoruz. Okulumuza bu tür uluslararası uygulamaların faydalı olduğu kanaatindeyiz ? dedi.

Aynı proje vesilesiyle 2015 Ekim ayında okulun Matematik Öğretmeni Derya Keser de Matematik Öğretimi alanında İngiltere Worcester´da, 2016 Şubat ayında Müzik Öğretmeni Meltem Gonca da Müzik Öğretimi alanında Gloucester´da eğitim almıştı. İngiltere´de ingiliz öğretimi alanında eğitim alan Topuz ayrıca Oxford Üniversitesinde de araştırmalar yapıp Türkiye´de daha önce yayınlanmamış olan Oxford Şehir Tanıtım Belgeseli çekti.

Haber: Deniz GÜL