Devlet Okulu Olarak Menemen´in Gururu Oldu

Devlet okulu olarak yılsonu başarı ortalamasında Türkiye genel ortalamasına fark atarak yüzde 91´in üzerine çıkan Çiğli Hava Lojmanları içindeki Bülent Okan Ortaokulu´nun TEOG sonuçlarında da yanlışsız öğrenci sayısında 7´ye ulaşması dikkat çekti.

Devlet okulu olarak yılsonu başarı ortalamasında Türkiye genel ortalamasına fark atarak yüzde 91´in üzerine çıkan Çiğli Hava Lojmanları içindeki Bülent Okan Ortaokulu´nun TEOG sonuçlarında da yanlışsız öğrenci sayısında 7´ye ulaşması dikkat çekti. 

Bu kapsamda karne günü öncesi okul bünyesinde tören düzenlendi. Öğretmenler, öğrencilerin yanı sıra çok sayıda veli de törene katıldı.

Sude Unutulmadı

Okulun Türkçe Öğretmeni Nihal Gözelel´in sunuculuğunda gerçekleşen program, geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazasında yaşamını kaybeden okulun 7. sınıf öğrencisi Sude Türkan anısına saygı duruşu ve devamında İstiklal Marşı´nın seslendirilmesiyle başlatıldı.

Okul Müdüründen Mezunlara Veda

Okul Müdürü İmdat Akçam yaptığı açılış konuşmasında, ?Bugün burada sevgili öğrencilerimizin okulumuzdan ayrılış töreni için toplanmış bulunuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.

Sayın veliler, 4 yıl boyunca olumlu olumsuz birçok olayı yaşadık. Dilerim olumlu olaylar çoğunluktadır. Ancak şunu unutmayalım ki ne yaptıysak öğrencilerimizi daha iyi yetiştirme amacından kaynaklanmaktadır. Eğitim öğretim süresince öğrencilerimizi vatanını milletini seven, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı birer birey olarak yetiştirmeye çaba gösterdik.

Türkiye´nin ülkesiyle milletinin bölünmez bir bütün olduğunu öğrettik. Ülkenin hangi şartlarda kazanıldığını ellerindeki vatan topraklarının değerini fark ettirdik. Kendilerinin ailesi, ülkesi ve milleti için ne kadar önemli olduklarını biliyorlar. Şimdi bu öğrencilerimizi zorluklarla mücadeleden yılmayan, medeni cesareti olan, ciddi, kararlı ve başarılı birer birey olarak uğurluyoruz. Her geçen gün hayatın yükünün omuzlarına daha fazla bineceğinin farkındalar.

Sevgili öğrenciler, artık yeni okullarınız, yeni öğretmenleriniz, yeni arkadaşlarınız, yeni sınıflarınız olacak. Önünüze yeni hayat, yeni ufuklar çıkacak. Eminim ki her güçlüğü yenecek güç ve kapasite sizlerde var. Ortaöğrenimini de başarıyla tamamlayacağınıza olan inancım tamdır. Başarı ve mutluluk sizlerle, yolunuz açık olsun? şeklinde konuşmasını tamamladı.

Sonrasında 2. dönem TEOG sınavında tüm sorulara doğru cevap veren Sadık Çağrı Aksoy, Sude Gezer, Buse Şimşek, Korhan Mehmet Geçgil, Enver Egemen Bayraktar, Akın Birsoy ve Ceylin Yavuz´a madalyaları takdim edildi.

Ayrıca iki şubeden oluşan 8. sınıfın tüm öğrencilerine de (55) mezuniyet anısına küçük bir hatıra sunuldu.  Bu öğrencilerin çoğunluğunun da TEOG´da 1 veya 2 yanlış yapan öğrencilerden oluştuğu öğrenildi.

Okulda 8. sınıflar arasında ilk 3´te dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesine gelindiğinde, ilde ve ilçede TEOG´da ve okul başarı puanında birinciliği kimseye kaptırmayan okul birincisi Sadık Çağrı Aksoy´a, okul ikincisi Korhan Mehmet Geçgil´e ve üçüncüsü Kaan Ayhan´a da hediyeleri verildi. Okul birincisi Aksoy, okul mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. 

Öte yandan eğitim kadrosu da unutulmadı. Öğretmenler Zeliha Atasoy, Semra Uyrum, Ebru Pınar Çelebi, Zatiye Tunoğlu ve Hatice İpekler´e okul müdürlüğünün plaketlerinin takdimi ile tören sona erdi.

Haber: S.Derya BOSUT