Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


DEVLET BABA PROJESİ

Menemen ilçesinde ikamet eden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alan, babası vefat etmiş eğitim gören başarılı 17 öğrenciye karne hediyesi verildi. Öğrenciler laptoplarını Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in elinden aldı.

DEVLET BABA PROJESİ

Menemen ilçesinde ikamet eden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alan, babası vefat etmiş eğitim gören 24 fakir ve yardıma muhtaç çocuğa karne hediyesi alınmasına yönelik olarak hazırlanan proje kapsamında, çocuklara mektuplara seslenen Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit: babanız hayatta olsaydı, ondan hangi karne hediyesini isterdiniz? diye sormuştu. Gelen bütün mektuplarda çocuklar öncelikli olarak laptop Pc alınmasını istemişlerdi.  Babası vefat etmiş eğitim gören başarılı 17 öğrenciye karne hediyesi olarak okulların kapandığı gün laptop verildi.

Karne hediyesi adı altında verilecek bu desteğin, yetim çocuk ve gençlerin eğitim hayatlarındaki gayret ve başarılarını teşvik ederek, geleceğe daha umut ve güvenle bakan bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaçladığı belirtildi.

Geçim sıkıntısı yaşayan fakir ve yardıma muhtaç hanenin temel ihtiyaçlarından öte, yetim çocuk ve gençlerin aile içinde temini hep ikinci planda bırakılan kendi özel istek ve ihtiyaçlarının, bir baba şefkati ile karşılanması suretiyle, mutlu ve özgüveni yüksek, vatanına ve milletine faydalı çocuklar olmalarını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında, bu 17 yetim çocuk ve gence laptop pc karne hediyesi olarak verilmekte olduğu bildirildi.

Annelerin ve aile büyüklerinin katıldığı tören yeni Hükümet Konağı Şehit Kaymakam Kemal Bey Konferans Salonu´nda yapıldı. Törende Süleymanlı mahalle muhtarı Osman Akyollu da Süleymanlılı öğrenci ile annesini yalnız bırakmadı.

Öncelikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Tolga Ünlüeroğlugil proje hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Velilere seslenen Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit, ?Amacımız devlet adına çocuklarınızı sevindirmek. Onlara birer tane laptop hediye edeceğiz. Bunlarla hem derslerini çalışacaklar. Hem de yaz boyunca oyun oynayacaklar. Böylelikle onlara yararlı olmaya çalışıyoruz. Sizlere aile olarak her türlü desteği vermeye açığız, veriyoruz da. Eğer başka sıkıntılarınız da varsa gerek bana gerekse müdürüme bildirebilirsiniz? diyerek çocuk ve gençlere laptoplarını takdim etti.

Bayram Yardımları

Öte yandan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yapılan açıklamaya göre, 2016 Ramazan ayı münasebetiyle yoksul vatandaşlarımızın gıda vb. temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, ilçemizde ikamet eden başta şehit aileleri, öksüz, yetim, yaşlı, engelli, hasta, dul kimseler olmak üzere fakir ve yardıma muhtaç 1025 haneye, hane başına 200,00 TL olmak üzere TOPLAM: 205.000.00 TL nakdi yardım yapılacaktır.

Yardımlar, ilçemiz Ziraat Bankası Şubesinden kişilerin adlarına açılan hesaplara aktarılacak olup, aileler bu yardımlarını kendilerine verilen bankamatik kartları ile istedikleri ATM´den yada kimlikleri ile şube içinden tahsil edebileceklerdir.

Haber: S. Derya BOSUT