DENİZYOLU DEMİRYOLU KARAYOLU FOÇA BAYRAMDA TAM DOLU

İzmir´in turistik İlçesi Foça Ramazan Bayramı´nda görülmemiş bir yoğunluk yaşadı.

İzmir´in turistik İlçesi Foça Ramazan Bayramı´nda görülmemiş bir yoğunluk yaşadı. Havaların çok sıcak olmasının da etkisiyle çevre il ve ilçelerden vatandaşlar akın akın Foça´ya geldi. Sezon seferlerine yeni başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi´nin İzdeniz Vapurları ile denizden, İzban´la demiryolundan, otobüs, minibüs ve kendi araçlarıyla kara yolundan gelenlerle sahillerde adeta adım atacak yer kalmadı.

 

Foça ve Yenifoça sahillerindeki otellerin ücretli plajları da dahil ilçe merkezi ve yöredeki açık kıyılarla ahşap iskeleler her yaştan her kesimden vatandaşların hücumuna uğradı. Balık Restoranları, Lokanta,  Kafe ve barlar´ın yanısıra ilçede gittikçe çoğalan seyyar satıcılar da müşteri açısından tam anlamıyla bayram yaptılar. Büyük çoğunluğu önceden rezerve edilmiş tur teknelerinin ayrılmasıyla limandaki bağlama yerlerinde boşluklar yaşanırken, saatlik turlara yönelmiş bazı tekneler taleplere yetişmekte zorluk çekti.  İlçedeki en büyük sıkıntı ise otopark konusunda yaşandı. Ayrılmış ve ücretli otoparklarda yer kalmazken, cadde ve sokakların her iki tarafına park eden araçlar trafik akışını menfi yönde etkilediler.  Sabah saatlerinde İzmir yönünden Foça´ya, akşam saatlerinde Foça´dan ilçe dışına giden yollarda zaman zaman 20 kilometreye uzanan araç konvoyları oluştu.

 

Foça Emniyet Müdürlüğü´nün bisikletli ve motorlu araçlarıyla devriye gezen birimleri önlemleri en üst seviyede alarak asayiş konusunda sorun yaşanmaması için 24 saat görev yapıyor.

 

Seyfi GÜL