DenizBank, Menemen Sol ve Sağ Sahil Sulama Birliği işbirliği ile Üreticilerin Yüzünü Güldürüyor

Tarım sektörüne sağladığı finansal destekle özel sektör bankaları arasında lider konumda bulunan DenizBank ile Menemen Sol ve Sağ Sahil Sulama Birliği arasında yapılan işbirliği kapsamında, kurum üyesi üreticiler DenizBank´ın Tarım Bankacılığı alanında su

DenizBank, Menemen Sol ve Sağ Sahil Sulama Birliği işbirliği ile Üreticilerin Yüzünü Güldürüyor

Tarım sektörüne sağladığı finansal destekle özel sektör bankaları arasında lider konumda bulunan DenizBank ile Menemen Sol ve Sağ Sahil Sulama Birliği arasında yapılan işbirliği kapsamında, kurum üyesi üreticiler DenizBank´ın Tarım Bankacılığı alanında sunduğu avantajlardan yararlanabiliyorlar. Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğü yoğun faaliyetler ve sektöre sunduğu yenilikçi ürünler ile özel bankalar arasında lider konumunu sürdüren DenizBank, Türkiye´nin her yerindeki üreticileri elindeki tüm imkânları kullanarak desteklemeye devam ediyor. Banka ayrıca Üretici Kart ve tarım kredileri ile üreticiye sunduğu avantajları hayata geçirdiği işbirlikleri ile zenginleştiriyor. Bu çerçevede, Menemen Sol ve Sağ Sahil Sulama Birliği ile bir işbirliği protokolüne imza atan DenizBank, Birlik üyelerine Üretici Kart ve tarım kredisi tahsis ediyor. Menemen Sol ve Sağ Sahil Sulama Birliği üyeleri DenizBank´ın sunduğu tüm finansal hizmetlerin yanı sıra, Üretici Kart ile tüm tarımsal ihtiyaçlarını anlaşmalı işyerlerinden alışveriş yaparak karşılama imkanına sahip olacaklar. Birlik üyesi üreticiler su tahsilatlarını, kendilerine tahsis edilen Üretici Kart ile uygun vadelerde yapabilecek ve kooperatif/birlik mağazalarından mazot, gübre, yem, tarım ilacı gibi tarımsal ihtiyaçlarını 4 aya varan vadelerde 0 faiz ile alabilecekler.?

?Sektörel uzmanlığımız ile üreticinin her türlü ihtiyacına yanıt verebiliyoruz?

DenizBank Menemen Şube Müdürü M. Ünal BOZTÜRK, Menemen Sol ve Sağ Sahil Sulama Birliği ile önemli bir işbirliği yaptıklarını, üreticilere sağladıkları avantajların artmasından mutluluk duyduklarını belirtti. BOZTÜRK sözlerine şöyle devam etti: ?Tarım sektörüne sağladığımız finansal destekle özel sektör bankaları arasında ilk sıradayız. Türkiye, uygun iklim ve toprak koşullarının getirdiği avantaj ile dünyada tarımsal üretiminde önemli bir konumda. Üretiminde ve ihracatında ilk sıralarda yer aldığımız pek çok tarımsal ürün var ve dünyada söz sahibi olabilecek potansiyele sahibiz. Ne var ki, hektar başına verimlilik beklenen düzeyde değil, bunun için tarımın daha modern tekniklerle yapılması gerekiyor. DenizBank olarak Türk tarımının modernizasyonuna destek vermek ve tarımsal üretimde verimliliği artırmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üretici Kart ve tarım kredilerimizle her türlü tarımsal modernizasyonu, kapasite artırımını finanse ederek, tarım sektörüne verilecek hizmet kalitesinin yükseltilmesini, AB standartlarında tarımsal üretimle rekabet gücümüzün artırılmasını destekliyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde de üreticilerimiz için yeni kampanyalarımız ve işbirliklerimiz olacak. DenizBank´ın Tarım Bankacılığı alanındaki farklılığını daha fazla çiftçimizle paylaşarak, Türkiye´nin sürdürülebilir gelişimi için önemli gördüğümüz tarım sektörüne finansal desteğimizi artırmayı hedefliyoruz.? diyerek sözlerini noktaladı.

Türkiye´de bir ilk olan ?Üretici Kart? hakkında...

-Çiftçiler Üretici Kartları ile; mazot, gübre, yem, tohum, tarım ilacı, tarım makinaları, yedek parça ve diğer tarımsal ihtiyaçları için üye işyerlerinden alışveriş yapabilirler veya Şube ve tüm ATM´lerden nakit çekebilir veya 3 yıla varan vadelerde Üretici Kart üzerinden taksitli kredi kullanabilirler. -Geri ödemeler DenizBank´ın tüm tarım kredilerinde olduğu gibi ürünün hasat tarihinde yapılabilir. -DenizBank şubelerinden, anlaşmalı üye işyerlerindeki POS makinalarından ve ATM´lerden Üretici Kart başvurusu yapılabiliyor. Ayrıca cep telefonuna URETICI yazıp T.C. kimlik numarası ve bulunulan ilin plaka kodunu aralarında birer boşluk bırakıp 3280´e SMS göndererek de Üretici Kart başvurusu yapılabiliyor. -Turkcell faturaları için Üretici Kart´a otomatik ödeme talimatı vererek yıllık 600 TL´ye kadar olan cep telefonu faturaları faiz ödemeden hasada ertelenebilir. Kampanyaya katılım için cep telefonundan 3280´e TURKCELL yazıp gönderilmesi yeterli. -Her ay düzenli ödenmesi gereken Bağ-Kur primleri ve tarımsal faturalar için otomatik ödeme talimatı vererek ödemeler hasada ertelenebilir. -Üretici Kart Ödemeleri tüm DenizBank Şubeleri ile PTT merkez ve şubelerinden yapabilir. -Elektrik, su vb. faturalarıı Üretici Kart üzerinden otomatik ödemeye alınabilir uygun faiz oranı ile hasatta ödenebilir.