Delege Seçimlerini Tamamladı CHP KAZANDI

CHP Genel Başkanlığı takvimine göre; ülkedeki CHP İlçe başkanlığı delege seçimlerine start verilmesi üzerine ilçemizde de yapılan seçimler 10 Eylül ? 18 Eylül tarihleri arasında 65 mahallede yapılarak tamamlandı. Seçim sonuçlarına göre; %90 oy ile Beyaz L

CHP Genel Başkanlığı takvimine göre ülkedeki CHP İlçe başkanlığı delege seçimlerine start verilmesi üzerine ilçemizde de yapılan seçimler 10 Eylül ? 18 Eylül tarihleri arasında 65 mahallede yapılarak tamamlandı. Seçim sonuçlarına göre; %90 oy ile Beyaz Liste seçimin galibi oldu.

CHP Menemen İlçe Başkanlığı´ndan edinilen bilgilere göre, İl başkanlığının gözetimiyle 10 Eylül´de başlatılan delege seçimleri 65 mahallede yapılarak 18 Eylül´de son buldu.  Seçimlere en fazla etki eden merkez seçimleri ise, 17 Eylül Pazar günü ilçe parti binasına kurulan 13 sandıkta gerçekleşti. Yoğun ve ilgi çeken delege seçimlerinde 4 bin 496 üye oy kullandı.

Gazetemize konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak ?Biliyorsunuz CHP 3 Mayıs tarihinde kongreler sürecini başlattı.  Delege seçimleriyle başlayan bu süreç kongre seçimleri ile devam eder. Bu süreçlerde 2 yılda bir delege seçimleri yapılır. Seçilen delegelerle ilçe kongreleri yapılır. İlçe kongreleriyle İlçe yönetimi ve İl delegeleri seçilir. İl delegeleri İl´e gidip İl Başkanı´nı ve Yönetim Kurulu´nu seçer. Böylelikle Kurultay delegeleri ortaya çıkar. Kurultay delegeleri de Ankara´ya gidip Cumhuriyet Halk Partisinin büyük kurultayına katılırlar. Süreç bu şekilde tamamlanır? diye ifade etti.

?Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi oldu?

Daha sonra sözlerine şunları da ekleyerek devam eden Taklak ? Bizim delege seçimlerimiz de 10 Eylül ? 18 Eylül arasında Eski Yahşelli köyünde başlayıp en son olarak Emiralem Mahallesi´nde bitti. Seçimlerde katılım çok yüksek oldu. Hak, hukuk adalet sloganına uygun çok güzel ve uyum içerisinde bir seçim yapıldı. Seçimde Beyaz ve Mavi olarak 2 liste yarıştı. Burada kazanan, listeler değil Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Bu süreci hak, hukuk, adalete uygun bir şekilde götürdük. Bundan sonra bir de kongremiz olacak. Bu kongre sürecini de birlik ve beraberlik içerisinde tamamlayıp yolumuza devam edeceğiz. Bu delege seçimlerine 4 bin 496 tane üyemiz katıldı. Bizim tüzüğümüze göre delege seçimleri 3´te 1 çoğunlukla yapılıyordu fakat biz seçimlerde 3´te 1 yoğunluğu her yerde geçtik. Bazı yerlerde katılım tamamıyla oldu bazı yerlerde ise %85 ? 90 katılımla seçimleri tamamladık. Onun için ben Cumhuriyet Halk Parti İlçe Başkanı olarak tüm üyelerimize gösterdikleri özveriden ve katkılardan dolayı teşekkür ederim. Ve son olarak tekrardan dile getiriyorum burada listeler değil Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Partimize bu delege seçimleri hayırlı uğurlu olsun diyorum.? dedi.

Yapılan seçimlerde 400 kongre delegesi, 692 ön seçim delegesi, 18 adet doğal delege seçildi.

Haber Gökay ÖZALP