Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


?Cumhuriyet´e ve Kadın Haklarına Sahip Çıkacağız?

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83. yılını Türk Kadınlar Birliği Derneği Lüleburgaz şubesinin ev sahipliğinde Lüleburgaz´da kutlayan Menemen Türk Kadınlar Birliği Derneği Yönetim Kurulu ve Dernek Üyeleri bir dizi etkinliğe de katıldıla

 

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83. yılını Türk Kadınlar Birliği Derneği Lüleburgaz şubesinin ev sahipliğinde Lüleburgaz´da kutlayan Menemen Türk Kadınlar Birliği Derneği Yönetim Kurulu ve Dernek Üyeleri bir dizi etkinliğe de katıldılar.

Dernek Başkanı Müesser Kırımlı bu anlamlı günde Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaş ve Belediye Başkanı Sayın Emin Halebak tarafından ağırlandıklarını belirterek, misafir oldukları etkinliklerde ve Lüleburgaz´da oldukça anlamlı saatler geçirdiklerini dile getirip emeği geçenlere teşekkür etti. 2016 Yılını ?Kadın Yılı´ ilan eden Lüleburgaz´da Belediye Meclisi´nin yüzde 40 kadın ve Belediye Başkan Yardımcısının da kadın olduğunu, ilçede saatlik çocuk bakımı, kongre merkezi gibi kadınlara yönelik birçok özel hizmetin bulunduğunu görmekten ayrıca memnun olduklarını vurguladı.

Türk Kadınlar Birliği Derneği Genel Başkanı Sema Kendirci Uğunman´ın da bulunduğu etkinlikte kortej yürüyüşü, tamamı köylü kadınlardan oluşmuş CUMHURİYET KADINLARI KOROSU ve tiyatro etkinlikleri yanı sıra günün anlam ve önemine yönelik toplantılar ve bilgi paylaşımlarının gerçekleştirildiği, ?Cumhuriyete ve Kadın Haklarına sahip çıkacaklarına? dair ant içtikleri ve birlik ve beraberlik içerisinde kadın haklarının kullanılması, korunması ve geliştirilmesi için çalışma sözü verdikleri şeklinde etkinlikleri özetleyen Müesser Kırımlı Menemen´den katılım sağlayan 2. Başkan Mevlüde Koç ve tüm dernek üyelerine de ayrıca teşekkürlerini sundu.

Öte yandan yine bu anlamlı günde her yıl olduğu gibi Türk Kadınlar Birliği Menemen Şubesi Yönetim Kurulu Menemen´de Atatürk Anıtına çelenk koyup Atamıza şükranlarını sunmayı da ihmal etmedi.

Haber: S.Derya BOSUT