CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
Tarih: 10.11.2016 08:00:12/ 1847okunma / 0yorum

CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...

 

Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.

 

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak yapmış olduğu basın açıklamasında; ‘´Çorumlular Derneği ve Çorumlu Hemşerilerimizin partimize başvuruları oldu. Bilgilerini aldığımız arkadaşlarımıza rozet sunumunu gerçekleştireceğiz fakat öncesinde gündeme değinecek olursak, 15 Temmuz darbesi artık tek adam darbesine dönmeye başladı. Buna bağlı olarak birçok iç karışıklık meydana gelmekte ve dolayısıyla ekonomiyi, vatandaşı sarsmakta. FETÖ olaylarında, 1.5 milyondan fazla insan mağdur, bu mağduriyeti gidermek ise Cumhuriyet Halk  Partisi´ ne düştü. Çünkü Türkiye´de sadece Cumhuriyet Halk Partisi´nde Mağdur Komisyonu kuruldu. Özet olarak, CHP her zaman olduğu gibi darbelere karşıdır, bu partiye düşen de dik durmak, uyanık olmaktır” şeklinde sözlerini noktalarken, Menemen Çorumlular Derneği Başkanı Fuat Yıldırım ise, “Bugün burada dernek olarak gerek siyasette, gerekse ticarette hep birlikte olacağız. Bunun ilk ayağını gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz, öncü olan herkese ve başta Sayın Belediye Başkanımız Tahir Şahin´ e, derneğimizin kuruluşundan itibaren vermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.´´diyerek ifadesini sonlandırdı.

 

“Çok çalışmamız lazım”

 

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de; ‘´Bugün burada Çorumlu Hemşerilerimizin, Cumhuriyet Halk Partisi´ne sahip çıkmak adına, yeni bir üye kaydı yapmak için bulunmaktayız. Siyaset yaptığım günden bu yana tüm Menemenlilerin destek verdiği gibi, tüm Çorumlu hemşerilerimiz de partimize yerel veya genel seçimlerde olsun hep destek vermişlerdir. Geçmişten bugüne dek; umutsuz olmamamız, Atatürk´ ün partisine sahip çıkmamız, laik Türk Cumhuriyeti´ne sahip çıkmamız gerektiğinin altını çizmişizdir. Ama bugün, bu vurgunun geçmiş yıllara göre daha fazla olmasının da gerektiğinin altını çiziyoruz. Türkiye freni patlamış kamyon gibi gidiyor. Türkiye nereye giderse gitsin hiçbir şey olmaz derdik, bugün ise nereye gittiğini bile bilmiyoruz. Neyin ne olduğunu, nasıl olduğunu bilen yok. Ancak bu Türkiye´de bir İzmir var, bir Menemen var, bir Çorumlular var, bir Atatürkçü Düşünce var. Hep birlikte kaşının üstünde gözün var demeden birbirimizi sevmek zorundayız. Partiye ilk kayıt yapıp ön seçimlere girdiğimden beri, belediye başkanı olduğum günlerden bu yana sevgi temasını işlemeye çalışmışımdır. Çünkü; çözümün sevgide olduğunun farkındayım. Koşulsuz bir şekilde sevdiğimiz zaman bütün hatalarımız affedilir pozisyona gelir. Ben oyumu attım, görevimi yaptım diye bir şey yok. Bizim milletimiz nereye oy attığını, ne yaptığını biliyor. Bugünlerde ise, Kurtuluş Savaşı´ndan bir farkımız yok. O süreç belki daha kolaydı. Belki o zamanlarda bütün bunları, bayrak sevgisini, vatan sevgisini anlatmak daha kolaydı şimdilerde daha zor. Onun için çok çalışmamız lazım. Gün birbirimize sahip çıkma, sarılma günüdür. Atatürkçü Düşünceye sahip çıkma, en önemlisi de bütün bunları yapabilmek için, çalışmak çabalamak günüdür. Ben bu duygu ve  düşüncelerle Atatürk´ ün partisine tüm Çorumlu Hemşerilerimize hoşgeldiniz diyorum.´´ diyerek konuşmasını noktaladı.

 

 

Haber: Deniz GÜL

 

 

Çorumlu derneği ve çorumlu hemşerilerimizin partimize başvuruları oldu.Onların bilgilerini gerçekleştirdik bu arkadaşların bazılarına rozet takıcaz.Rozet takmadan önce gündemle ilgili bilgilere değinecek olursak türkiyede 15 temmuz darbesini bir grup darbesi yapıldı ama artık tek adam darbesine dönmeye başladı.Ve bunlarla ilgili olarak dolar aldı başını gitti türkiyede herkesi etkiler vatandaşı işçiyi emekliyi. Onun için bizler dimdik ayakta durmamız lazım. FETÖ olaylarında 1,5 milyondan fazla insan mağdur bu mağduriyetleri gidermek Cumhuriyet Halk Partisine düştü çünkü  türkiyede tek Cumhuriyet Halk Partide Mağdur Komisyonu kuruldu. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi darbelere karşıdır. Bu partiye düşen dik durmak uyanık olmak

 

Çorumlular dernek başkanı, bugün burada dernek olarak gerek siyasette gerek ticarette hep birlikte olacağız bunun ilk ayağını gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz, öncü olan herkesede teşekkür ediyorum.Başta sayın belediye başkanımıza derneğimizin kuruluşundan itibaren vermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı

 

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; buguün burada çorumlu hemşerilerimizin Cumhuriyet Halk Partisine sahip çıkmak adına yeni bir üye kaydı için bulunmaktayız.Ben tüm çorumlu hemşerilerimin referansıyım, tüm çorumlu hemşerilerimde benim referansım. Siyaset yaptığım günden bu tarafa tüm Menemenlilerin destek verdiği gibi  tüm çorumlu hemyerilerimizinde bizim şahsımıza partimize yerel veya genel seçimlerde olsun hep destek vermişler.Geçmişten bugüne umutsuz olmamamız gerektiğini Atatürk ün partisine sahip çıkmamız gerektiğini, laik türk cumhuriyetine sahip çıkmamız gerektiğinin  altını çizmişizdir ama bugün bu vurgunun geçmiş yıllara göre daha fazla olmasının da gerektiğinin altını çiziyoruz. Türkiye freni patlamış kamyon gibi gidiyor, türkiye nereye giderse gitsin hiçbir şey olmaz derdik bugün ise nereye gittiğini bilmiyoruz.Neyin ne olduğunu nasıl olduğunu bilen yok. 23 Aralık 1930 Kubilayı Anma Törenlerinde ne söylediysek hepsi tek tek çıkıyor.Bu türkiye nereye gidiyor diye belirtsekte ben altını çiziyorum asla bu türkiye de bir izmir var bir menemen var bir  Çorumlular var bir Atatürkçü düşünce var.Hep birlikte kaşının üstünde gözün var demeden birbirimizi sevmek zorundayız.Partiye ilk kayıt yapıp ön seçimlere girdiğimden beri belediye başkanı olduğum günlerden beri hep sevgi temasını işlemeye çalışmışımdır çünkü çözümün sevgide olduğunun farkındayım. Koşulsuz bir şekilde sevdiğimiz zaman bütün hatalarımız affedilir pozisyona geliyor.Ben oyumu attım, ben görevimi yaptım  diye bir şey yok hepimiz ayrı insanlarız ister polis ister memur ister boyacı olsun eğer bizim gibi düşünmüyorsa seçime beş kala bir kala bir oy daha fazla attırabiliyorsa işte Atatürkçü düşünceye hizmet eden birey o dur.Bizim milletimiz nereye oy attığını, ne yaptığını biliyor.Bence kurtuluş savaşından bir farkımız yok. O süreç belki daha kolaşdı belki o zamanlarda bütün bunları bayrak sevgisini vatan sevgisini anlatmak belki daha kolaydı şimdi belki daha zor onun için çok çalışmamız lazım.Gün birbirimize sahip çıkmasarılma günüdür.atatürkçü düşünceye sahip çıkma günüdür en önemlisi bütün bunları yapabilmek için çalışmak çabalamak günüdür.ben bu duygu ve  düşüncelerle atatürkün partisine tüm çorumlu hemşerilerimize hoşgeldiniz diyorum.iyiki varsınız

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çorumlular Derneğine Rozet
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
CHP 93 YAŞINDA
CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi