CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
Tarih: 17.2.2017 08:25:19/ 1436okunma / 0yorum

16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, geçtiğimiz cuma günü CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.

CHP İzmir İl Yöneticileri Dilek Bilgin, Utku Gümrükçü ve Ömer Berk Gönençer´in partililerle buluşmasına; Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak ve İlçe Yöneticileri, CHP Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütlerinin Başkanları ve Muhtarlar ile partililer katıldı.

“Menemen´in seçmen sayısının 115 bin 021´e ulaştı”

Açılış konuşmasını yapan CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, 163 bin 565 nüfusa sahip Menemen´in seçmen sayısının 115 bin 021´e ulaştığını açıklayarak, Menemen´de nüfusun %50´sini kadınların oluşturduğunu ve referandum çalışmalarını bunu dikkate alarak gerçekleştireceklerini açıkladı.

      “Tek adamlığın vereceği zararı anlatmalıyız”

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de yaptığı konuşmasında anayasa değişikliği teklifinde yer alan Kanun Hükmünde Kararname´nin seçilmiş milletvekilini by-pass etmek anlamına geldiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Kanun Hükmünde Kararname demek, seçilen milletvekillerini by-pass etmek demektir. Cumhurbaşkanı her kimse, milletvekilleriyle çıkaramadığı bir yasayı Kanun Hükmünde Kararname ile çıkarır. İstediği yeri satar, istediği yeri alır, istediği yeri böler anlamına gelmektedir bu. Aynen Devlet Bahçeli de böyle diyor Kastamonu mitinginde. ‘Başkanlık, ülkeyi bölmek ve parçalamaktan başka hiçbir şey değildir´ diyor. Bunun üzerine çok çalışmamız lazım. Tek adamlığın ülkeye, topluma vereceği zararı mutlak anlatmamamız gerekir”dedi.

“AKP ve MHP tabanının da ‘Hayır´ diyeceğine inanıyorum”

Tek adam olmaması gerektiğinin altının çizilerek basit bir şekilde seçmene anlatılması gerektiğini söyleyen Başkan Tahir Şahin, partililerine “Çok çalışmalıyız” diye seslenerek; “Bu saatten sonra oturduğumuz, kalktığımız her yerde mutlaka neden ‘Hayır´ denmesi gerektiğini anlatmalıyız.  Bu referandum gerçekten Türkiye demokrasisi için, demokratik rejimin devam etmesi için son derece önemli. Eğer biz iyi çalışırsak, Türkiye iyi çalışırsa, MHP tabanında çok ciddi rahatsızlıklar var. Elimizde anket var, İzmir´de AKP tabanının %11´i ‘Hayır´ diyor. Çok ciddi, basit bir şekilde anlatılırsa AKP tabanının da, MHP tabanının da ‘Hayır´ diyeceğine inanıyorum. İnşallah hakkımızda ‘Hayır´lısı olur”dedi.

“Hedef, Kararsız Seçmen”

CHP İzmir İl Yöneticisi Dilek Bilgin ise partilileriyle buluşmasında; “Bir seçim süreci olmasına rağmen bilindik bir yerel ya da genel seçim değil, biz burada bir anayasa değişikliğini oylayacağız, bir rejimi oylatacaklar, bunu dayattılar ve iki ay sonra halk sandığa gidecek. Aynı milli değerlere sahip, ülkesinin hak, hukuk, adalet, insan hakları temelinde bir anlayışla yönetilmesinden mutlu olan ve Türkiye Cumhuriyeti´nin aynı şekilde idaresine devam etmesinden yana olan halkımızın büyük bir kısmı ‘Hayır´ diyorlar. Bize düşen görev, bu süreci çok kısa ve net ifadelerle, ‘Evet´ diyen arkadaşlarımızla çok fazla zaman kaybetmeden, kararsız seçmene ulaşabilmek, kendimizi onlara daha net bir şekilde ifade edebilmektir”dedi.

“Neden “Hayır” demeliyiz?”

Bilgin, referandumda neden ‘Hayır´ oyu kullanılması gerektiğini ise şu sözlerle anlattı; “Parlamenter sistemin devamlılığından yana olduğumuz için ‘Hayır´ diyoruz. Bölünmeye karşı olduğumuz için, ortak değerlere sahip çıkılması adına ‘Hayır´ diyoruz. Bağımsız bir yargıdan yana olduğumuz için, insanların yaşam biçimlerine ipotek konulmasın diye ‘Hayır´ diyoruz. Sorumsuz yönetim anlayışına, padişahlığa ve krallığa ‘Hayır´ diyoruz. Tabii ki; tek adam, diktatör rejimine ‘Hayır´ diyoruz.”

Konuşmaların ardından toplantının ikinci oturumu basına kapalı olarak gerçekleştirildi. İkinci oturumda, 16 Nisan´da yapılması planlanan referandum ile ilgili partililerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Haber: S.Derya BOSUT

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
CHP 93 YAŞINDA
CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
E-Gazete
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur?

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ