CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
Tarih: 23.9.2016 08:00:06/ 1647okunma / 0yorum

CHP 93 YAŞINDA

9 Eylül 1924 yılında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. Kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.

Programa; Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve eşi Nurdan Şahin, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Recai Önal, CHP Belediye Meclis Üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları, muhtarlar ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından CHP tarihini anlatan belgesel sinevizyon gösterimiyle sunuldu.

İlçe Başkanı Hürol Taklak yaptığı açılış konuşmasında, “93 yıl önce Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde modern, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti yaratma umudu ve sevdasıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi, bugün Türkiye Cumhuriyetinin en köklü siyasal partisi olarak tarihinden aldığı güçle geleceğe emin adımlarla yürümektedir. İlk Genel Başkanımız Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ün benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyet´i diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir, sözleri bizler için gurur kaynağı ve sorumluluk duygusu nedenidir. Günümüzde Cumhuriyet´in kazanımları mevcut iktidar tarafından birer birer yok edilmektedir. Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal Demokrat anlayışı paylaşan, ATATÜRK devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir” şeklinde sözlerine başladı.

Taklak, “2002 yılında millet seçim ile devleti, AKP´ye teslim etti. Öyle görünüyor ki, AKP seçimsiz bir şekilde devleti cemaate teslim etmiş. Bu cemaatin devlete sızması değildir. Bu, bir kandırılma da değildir. Darbe girişimi sürecinde ve 15 Temmuz´da yaşanan travma nedeniyle, toplumun yeni bir başlangıca ihtiyacı var Bu yeni başlangıç eskiden olduğu gibi kin, kutuplaşma, intikam, ayrıştırma üzerine inşa edilmemeli. Darbe fırsatçılığını asla kabul etmiyoruz. ´OHAL çıktı, KHK çıktı, şu muhaliflerin tamamını hapislere atayım´ Bu da doğru değil ve inandırıcı değil. Ne darbe ne dikta, tam demokrasi istiyoruz. İşte bu noktada Cumhuriyet Halk Partisi geçmişteki misyonunun verdiği sorumluluk ve Ulusal bağımsızlık ve çağdaşlık anlayışıyla 93. yıldönümünü kutlarken bütün misyonunun ve tarihi görevinin bilincindedir. Bu vesileyle başta ezeli ve ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Sonrasında Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de, “4 dönemdir belediye başkanlığı yaptığım bu süreçte CHP´nin mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumun altını özellikle çizmek istiyorum. 9 Eylül partimizin kuruluşu yanında aynı zamanda ilçemizin de kurtuluşu. 9 Eylül Kuvayı Milliye, bağımsızlık ruhu demek. Her zaman benim yanımda oldunuz. Şahsıma büyük katkılar sundunuz. Ne güzel söylemiş büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ben de aynen katılıyorum. Ne mutlu Türküm diyene diyorum. Ancak bunun yanında ne mutlu Cumhuriyet Halk Partiliyim diyorum” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise, “Öncelikle CHP´yi 93 yaşına getirenlere selam olsun demek isterim. Önlerinde saygı ile eğiliyorum. Aynı zamanda bugün, 9 Eylül 1922´de Kurtuluş Savaşının başarı ile noktalandığı gün. Mustafa Kemal başkomutan seçilerek büyük zafere ulaştı. Demekki neymiş Başkumandan atanmaz, cephelerde olunur, emperyalizme karşı savaş vererek olunur. Bugün onun günüdür. İşte böyle bir tarihten bu günlere geldik. Bu gidişe hayır diyoruz. CHP´nin tarihinden aldığımız bir güçle Türkiye´yi karanlık günlerden çıkaracağımıza yürekten inanıyorum. Biz sadece geçmişin bekçisi değil, geleceğin kurucuyuz. Tarihi sorumluluk taşıyoruz. Zafer şarkıları söyleyeceğimiz günlerin özlemiyle sizleri selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından havai fişekler eşliğinde yıldönümü pastası kesildi.

Haber: S. Derya BOSUT

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YAŞINDA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3454
EURO
6.0716
E-Gazete
Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.

Mevlana
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ