Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


Çalışanlara karanfiller hediye etti

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, küresel salgın kapsamında uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle meydanlar bu yıl boş kalacak. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy bu nedenle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü erken kutladı. Menemen Belediyesi Ana Hizmet Binası, Ek Hizmet Binası ve Şantiye’yi gezerek çalışanlarla bir araya gelen Başkan Aksoy, işçilerin tek tek bayramlarını kutladı, karanfiller hediye etti.

“Hepinizi alkışlıyor ve teşekkür ediyorum”

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, belediye çalışanlarına yaptığı konuşmada 1 Mayıs’ın emeğin, alın terinin karşılığını alabilmek için mücadele eden işçiye-emekçiye adanmış bir gün olduğunu belirterek, çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.   

Korona virüs salgını çıktıktan sonra kimi belediyelerin çalışanlarını ücretsiz izne gönderdiğini,  kimi belediyelerin yıllık izin kullanmak zorunda bıraktığını, kimi belediyelerin ise işten çıkartmalar yaptığını belirten Başkan Serdar Aksoy, “Bu virüsten dolayı Menemen Belediyesi’nin gelirlerinin kısıtlandığı aşikar. Ekonomik bir kriz var. Her belediye bunu yaşıyor. Şunu açıkça söyleyebilirim; bundan dolayı ne bir arkadaşımı ücretsiz izne gönderdim, ne yıllık izin kullandırdım, ne de işten çıkardım. Çocuğu olan, kronik rahatsızlığı olan arkadaşlarıma idari izin verdim. Bu uygulamaya da devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

1 Mayıs’ın bir dayanışma günü olduğunu hatırlatan Başkan Aksoy, “Görevde bulunduğumuz bir yıllık süreçte bizimle birlikte mücadele veren, özellikle de salgından sonraki iki aylık süreçte büyük bir azimle her türlü sıkıntıya göğüs geren Menemen Belediye emekçilerine çok teşekkür ediyorum. Korona virüsle yapılan mücadelede en ön safta yer aldınız. Kendinizi Menemenliler için siper ettiniz. Halen de bu çalışmaya devam ediyorsunuz. Ben hepinizi tek tek alkışlıyor ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.  

“Yaşasın 1 Mayıs”

Belediye çalışanlarının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan bir diğer isim ise Belediye-İş Çevre Belediyeler Şube Başkanı Turgay Çamlı oldu. Çamlı, belediye emekçilerine yaptığı konuşmada, “1 Mayıs’ta ilk defa emekçiler virüs salgını nedeniyle kitlesel olarak meydanları doldurmasa da kalbimiz yüzlerce farklı ülkede birbirinin dilini bilmeyen milyonlarca emekçi ile birlikte atacak. Bugün daha iyi koşullarda yaşamak çalışmak isteyen dünyanın tüm emekçileri ile birlikte, bulunduğumuz her yerde, bir kez daha, sendikal ve sosyal güvenlik haklarımızın eksiksiz güvence altına alındığı, insan onuruna yaraşır, ekmek, barış ve adalet taleplerimizi dile getireceğiz. Yaşasın 1 Mayıs” diye konuştu.