Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla günümüzü kutladılar.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Başkanı Elif Orhan ve yönetiminden Zaide Ayaz, CHP İl Başkan Yardımcısı Ömer Berk Gönençer, CHP ilçe yönetim Kurulu üyesi Hakan Taşkıntuna ve CHP Gençlik Kolları Başkanı Nihat Mert Sabancı ve yönetiminden Ertunç Gönençer ziyaretimize gelerek Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutladılar.

?Sesimizi halka duyuruyorsunuz?

Ziyaretler sırasında söz alan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Elif Orhan, ?Menemen´de tek siz olduğunuz için sizin gazeteciler gününüzü kutlamaya geldik. Gerek yerel basında gerekse ulusal basında tüm zorluklara ve tüm baskılara rağmen gazetecilik yapmaya çalışan, kalemini kıran ama satmayan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü ve dolayısıyla sizlerin de bu anlamlı gününü canı gönülden kutlarım. İyi ki varsınız. Menemen´de çok güzel bir gazete çıkarıyorsunuz. Sesimizi halka duyurduğunuz için size minnettarız. Birlikte daha iyi bir ülke dileğiyle?? diyerek konuşmasını sonlandırdı.

?Gazetecilerimizin emeği ve katkısı çok büyük?

Sonrasında CHP il Başkan Yardımcısı Ömer Berk Gönençer de görüş belirterek, ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nde siz değerli basın arkadaşlarımızı ziyaret ederek bu anlamlı günde yanınızda olmak istedik. Sesimizi dış dünyaya duyurmamızda medya önemli bir iletişim unsurudur. Gazetecilerimizin de bu işte şüphesiz ki emeği ve katkısı çok büyüktür. Çünkü bize bu haberleri servis etmeden önce birçok işlemden geçiriyorlar. Topluyorlar, yazıyorlar, uygun fotoğrafı buluyorlar ve bize servis ediyorlar. Bu anlamlı günde bir kez daha yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz.? şeklinde konuştu.

?Buruk bir gazeteciler günü kutluyoruz?

Bir diğer ziyaretçilerimiz Menemen Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Recai Önal ve Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Veli Kan da,  ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle siz değerli Menemen´in Sesini ziyarete gelmiş bulunmaktayız. Gerçekten Menemen´in Sesi Gazetesi bu bölgenin hepimizin sesidir. Tabiki biraz içimiz buruk. Çünkü çalışan gazetecilerimizin sayısı gittikçe azalıyor ve özgürlüğüne kavuşmak isteyen bir sürü gazetecimiz var. Bunların en kısa zamanda idari davalarının sonuçlanıp özgürlüklerine kavuşmalarını bekliyoruz. Bunlar için de çok üzüntülüyüz. Bu sebeplerden ötürü yine buruk bir gazeteciler günü kutlanıyor. Her şeye rağmen yine de çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Yılmayacaksınız, mücadele edeceksiniz. Ülkenin gerçekleri için daima doğruyu yazmaya devam edeceksiniz. Taraf olmayacaksınız. Bu vesile ile çalışmalarınızda başarılar diliyoruz? diye belirttiler.

Haber: S.Derya BOSUT