Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


Bu Koroda Yürek Var

Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği tarafından geçtiğimiz cumartesi akşamı Kubilay Kültür Merkezi Çolpan İlhan Konferans Salonunda Türk Halk Müziği koro konseri gerçekleştirildi. Vatandaşlar konsere yoğun ilgi gösterdi.

 

Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği tarafından geçtiğimiz cumartesi akşamı Kubilay Kültür Merkezi Çolpan İlhan Konferans Salonunda Türk Halk Müziği koro konseri gerçekleştirildi. Vatandaşlar konsere yoğun ilgi gösterdi.  Koro ve koristlerin yüreklerindeki sevgi Anadolu ezgileriyle buluşarak izleyenlere müzik ziyafeti yaşattı.

Sosyal faaliyetlerin Menemen´deki adresi Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği´nin korosunda ilçemizdeki resmi-özel ve çeşitli meslek dallarında çalışan ve emekli gönüllü isimler yer aldı.  Türk Halk Müziği korosunda görevlilerle sazlar sahnede yerini aldı. Koro şefi Eyüp Başkirişçi´nin konseri yönetmek üzere sahnede yerini almasının ardından Derneğin Onursal Başkanı Ahmet Egeli kürsüye gelerek, salonda bulunan davetlilere programı sundu. 

Ardından gecenin anlam ve önemine dair konuşma yapan Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Cemil Usumu, öncelikle davetlilere selamlayarak sözlerini şöyle sürdürdü, ?İlkbaharın gelmesi, doğanın yeniden uyanması tüm canlılarda olduğu gibi bizlere de ayrı bir heyecan ayrı bir enerji getiriyor. Her geçen yılın bizlere verdiği tecrübe ve birikim ile çalışmalarımızda verimliliğimiz de artıyor. Bu sebeple ülkemize, kültürümüze ve gençlerimize, çocuklarımıza daha faydalı olabilmek, onları gelecekte doğru insanlar olarak vatanına, milletine ve Atatürk ilkelerine bağlı birer birey olarak yetiştirmek ailelerinin yansıra bizlerin de başlıca hedefi oluyor. Bu inançla Menemen Kültür ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği bünyesinde var olan faaliyetlerimize bir yenisini katmak için Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla bıkmadan, usanmadan çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz?

Halk Oyunları Minikler Ekibi İzmir Şampiyonu

Usumu konuşmasında ayrıca bir başarıyı da paylaşarak, ?Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından düzenlenen İzmir İl yarışmalarında minikler kategorisinde bir ekibimiz İzmir birincisi diğer ekibimizde İzmir ikincisi oldu. Çocuklarımızı, hocalarını ve ailelerini yürekten kutluyorum. Önümüzdeki hafta Aydın İlinde yapılacak olan Bölge Yarışması´nda başarılar diliyorum? dedi.

21 Nisan´da TSM Konseri

Gelecek günlere dair derneğin faaliyetlerinde de bahseden Usumu konuşmasını şöyle noktaladı, ?Ayrıca 21 Nisan Cumartesi günü akşamı yine burada yapılacak olan Türk Sanat Müziği konserimize, 13 Mayıs Pazar günü Haykıran Köyünde yapılacak olan Köy Şenliğine de tüm Menemenli hemşerilerimizi bekliyoruz. Bizlerin her zaman yanında olan Belediye Başkanımız Sayın Tahir Şahin´e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Sözlerimi daha fazla uzatmadan bu günkü konserimizin hazırlanmasında emekleri olan başta hocamız sayın Eyüp Başkirişçİ´ye, bizleri kırmayıp sunum işini üstlenen Onursal Başkanımız Sayın Ahmet Egeli ´ye, korist arkadaşlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize ve en başta siz değerli Menemenli ere çok teşekkür eder iyi eğlenceler diliyorum? 

Koro Sınavdan Geçti

Sunum ve yapılan konuşmanın ardından 2 bölümde gerçekleşen konsere geçildi. Anadolu ezgileriyle dolu türkülerden oluşan konserde 450 davetli koroya eşlik etti. Hareketli parçalar katılımcıları coşturdu. Gecenin geç saatlerine kadar süren Türk Halk Müziği konserinde icra edilen türküleri, koroda bulunan Emel Üstün Oğuz aynı zamanda işaret dili ile de dile getirdi. Program gelecek yıl aynı takvimde aynı salonda buluşmak dileğiyle sona erdi.

Haber: S.Derya BOSUT