?Bir Kalem Bin Umut Platformu´ndan 1000 Kitap

Miyase İnceer Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kamile Aktaş´ın sosyal medya üzerinden iletişime geçtiği, ?Bir Kalem Bin Umut Platformu´ kurucusu Nejat Müjdat Nartaş okulu ziyaret ederek kurulacak olan kütüphaneye 1000 kitap hediye etti.

 

Miyase İnceer Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kamile Aktaş´ın sosyal medya üzerinden iletişime geçtiği, ?Bir Kalem Bin Umut Platformu´ kurucusu Nejat Müjdat Nartaş okulu ziyaret ederek kurulacak olan kütüphaneye 1000 kitap hediye etti.

Menemen´de deprem yönetmeliğine uygun olmadığı için yenilenen ve misafir olarak başka okullarda derslerine devam eden Miyase İnceer İlk ve Ortaokuluna, öğretmen Kamile Aktaş ve Aykut Arabacı´nın aracılığı ile ziyarette bulunan ?Bir Kalem Bin Umut Platformu´ ülke çapında yardım severlerin desteğini sosyal medya üzerinden alarak ihtiyacı olan okullara ve öğrencilere destek vermesi ile bilinmekte.

Öğrencilere kıyafet, oyuncak ve kitap desteğinde bulunduklarını belirten ?Bir Kalem Bin Umut Platformu´nun kurucusu Müjdat Nartaş ? Özellikle Doğu Anadolu´da okul öncesi çocuklara yardımda bulunduk. Sosyal medya üzerinden hareket ederek gönüllülerin desteği ile hareket ettik. Bu güne kadar belki görmedikleri ve sahip olmadıkları oyuncaklar konusunda acı şeyler duyduk. Hiç kız bebeği olmayan kız çocukları var mesela.  Belki burda da var ama orada anormal derecede ihtiyaç sahibi çocuklar var. Amaç yardımda bulunmak? dedi.

Miyase İnceer öğrencilerine seslenerek sözlerini sürdüren Nartaş ?Sizleri çok çok seviyoruz özellikle Kamile öğretmenin çağrısına kulak vererek sizlere çok güzel kitaplar getirdik. Sizden ricam bunları çok okumanız ve bu memleketin geleceğin aydınlık çocukları, gülen yüzleri olarak her şeye sahip çıkmanız. Sizlere çok seviyoruz? dedi.

Menemenli yazardan da kitap yardımı

Sosyal medya paylaşımlarını görüp iletişime geçen Menemenli yazar Emrah Aşçı da okula yapılacak olan kütüphaneye kitap yardımına kayıtsız kalmayarak 200 kitap hediye etti.

Öğrencilere kitap yardımlarını gönüllülerden aldığı destekle sık sık yapmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Emrah Aşçı öğrencilere şöyle seslendi ?Sizlerden sadece istediğimiz kitap okumanızdır. Sizler bu neslin kurtarıcılarısınız, kitap okumanız sizler için sizlerden sonra gelecek nesiller için bir mücevherdir, lütfen birbirinizle sevdiğiniz bir şeyi paylaşın?

?İyilikler Bulaşıcıdır?

Miyase İnceer İlkokulu Müdürü Şerife Uskun ve Miyase İnceer Ortaokul Müdürü Ezel Barış yardımlarından ve desteklerinden dolayı ?Bir Kalem Bin Umut Platformu´na ve Yazar Emrah Aşçı´ya teşekkürlerini ileterek ?İyilikler bulaşıcıdır, mutlaka öğrencilerimiz de büyüdüklerinde sizlerin bugün yaşattığı bu mutluluğu unutmayacak ve gönüllü yardımsever olarak iyiliklerini paylaşacaktır? diye ifade ettiler.

Bir Kalem Bin Umut Platformu´nun İnstagram adresi: www.instagram.com/birkalem_binumut