Bilgilendirme Toplantısı
Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü, Menemen Esnaflar Odası ve Menemen SGM işbirliğinde trafik kurallarına uyma konusunda özellikle esnaflar arasında farkındalık yaratmak adına
Tarih: 14.9.2018 14:03:10/ 490okunma / 0yorum

 

Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü, Menemen Esnaflar Odası ve Menemen SGM işbirliğinde trafik kurallarına uyma konusunda özellikle esnaflar arasında farkındalık yaratmak adına

esnaflar odası toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

“Motorlar tersten, yandan kuralsız bir şekilde yol alıyor”

Menemen Esnaflar Odası Başkanı Ziya Demir yaptığı açılış konuşmasında katılımcı esnaflara şöyle seslendi, “Malum toplantımız bilindiği üzere motosikletle paket servisi yapan arkadaşlarla ilgili ağırlıklı olarak. Bu konuda gereken yazıları alıyoruz, bu konuda sizlere de gereken bilgiyi vermek adına, yarın öbür gün ne sizlerin başı ağırsın ne de emniyetteki arkadaşların zor durumda kalmaması için bir toplantı düzenleyelim dedik. Kurallara uyarsak hiçbir sıkıntı olmaz. Emniyetteki arkadaşlara yardımcı olmak adına biz de kurallara uymak zorundayız. Kurallar varsa mutlaka insan sağlığı için. Hepimizin yanında çocuklar, gençler çalışıyor. Bunlara hep şahit oluyoruz. Sekiz aylık bir başkan olarak daima gezen bir başkanım, motorların tersten, yandan kuralsız bir şekilde yol aldıklarına şahit oluyorum. Biraz daha kurallara uyarsak daha iyi olacak. Amaç hem kendine hem de başkalarına zarar vermeden insanlara hizmet edebilmek.”

20 liralık kask…

Menemen İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı-Müdür V. Özgür Arslan da, “Hükümetin açıkladığı 100 günlük eylem planına göre trafik kazalarının minimuma indirilmesi ve can kayıplarının azaltılması gündem haline getirildi. Bu konu ile ilgili normal denetimlerimiz zaten var, yasanın suç ve düzensizlik olarak kabul ettiği şeylere müdahale ediyoruz. Hepiniz esnafsınız, ticaret yapıyorsunuz ve amaç evinize daha fazla ekmek götürebilmek. Ama bu mevzu içinde paket servisi, tüp ve su satışları ile ilgili esnaf arkadaşların trafik sıkışıklığı ve park sıkıntısı nedeniyle elektrikli bisiklet ve motosiklet kullanımında araçların bizlerin istediği standartlara gelmesini istiyoruz. Yasa açık zaten elektrikli bisiklette dahi olsa kask takma zorunluluğu var. Normal trafik kurallarına uymak zorundasınız. Benimki nasıl olsa küçük araç kaldırımdan giderim, kapalı yoldan geçerim, ters şeritten giderim. Bunlar yok. Bu kapsamda zorlayıcı bir durum var bizim açımızdan, uygulama yapmamız sürekli isteniyor. Yaptığımız her faaliyet üst birimlerimiz tarafından denetleniyor. Hemen cezai işlem başlatmamak adına bu konuda ilk etapta uyaralım, istediklerimiz konusunda bilgilendirme yapalım diyerek bu toplantıyı düzenledik. Yoksa katı kuralları uygulamaya bir ay öncesinden başlamamız gerekiyordu. Hem oda, hem basın marifetiyle sizlere ve topluma bu konuyu duyuralım, bu konuda toplumda farkındalık oluşturalım istedik. Gün içinde hep görmüşsünüzdür elektrikli motosikletler sessiz de olduğu için,  şerit ihlali ile de gidince kaza yapma ihtimali yüksek oluyor. İsteğimiz kurallara uyun. İşi tanımla, eğit ve ondan sonra iste. 20 liralık kask beni de, sizi de, yasayı da tatmin edecek. Basit kuralları uygulayınca siz de mutlu olacaksınız, biz de mutlu olacağız” şeklinde konuştu.

Önce sigorta sonra çalıştırma

Menemen SGM Şefi Ali Haydar Açık ise konuyu iş kazası yönünden değerlendirerek, “Çalışanlar iş kazası geçirdiği zaman eğer sigortasız kişi ise bunun tüm masraflarını işveren ödemek zorunda kalıyor. Bu konuya özellikle dikkat çekmek istiyorum. Uygulamada birini çalıştırıyorsak mutlaka sigorta yaptırmak zorundayız. Yasa bunu hükmediyor. Kaza anında Emniyet´in tuttuğu tutanakta sigortasız çalıştığı tespit edilirse mutlak kuruma bildirilmek zorunda.  Her hangi bir şekilde de zaman içinde kuruma bilgi intikal ediyor zaten. O nedenle önce sigorta sonra çalıştırma diyorum. Yoksa çok büyük ceza ile karşı karşıya kalabiliriz kaza olmasa bile. Prim ödemek çok düşük. Sigortasız çalıştırmayı tespit etmek 7-8 bin liradan başlıyor. İş kazasının maliyeti keza daha da ağır” şeklinde bilgi verdi.

Toplantı soru-cevap şeklinde sürdü.

Haber: S.Derya BOSUT

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bilgilendirme Toplantısı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İMPLANT TEDAVİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR-Artık Daha Kolay
İMPLANT TEDAVİSİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR-Artık Daha Kolay
Teknoloji her alanda olduğu gibi bizim alanımızda da günden güne ilerliyor, gelişiyor
BİRAZ SABIR ÇOKÇA SEVGİ
BİRAZ SABIR ÇOKÇA SEVGİ
Çocukluğumdan ilk hatırladığım anım ne diye düşündüm. Annemin kucağındayım, kalabalık bir ortam.
HASTANIN KARNINDA BANT UNUTMUŞLAR
HASTANIN KARNINDA BANT UNUTMUŞLAR
Bir ulusal kanalın ana haberinde erkek spiker söze “doktorun ihmali pahalıya mal oldu” diye söze başlıyor.
AYRILIK VAKTİ GELDİYSE
AYRILIK VAKTİ GELDİYSE
Vardığın yere benden selam et Bilhassa benim gibi gözyaşı dökenlere
TÜRK KADINI ATA´SINA MÜTEŞEKKİR
TÜRK KADINI ATA´SINA MÜTEŞEKKİR
Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasın 84´üncü yıldönümü ve aynı zamanda 5 Aralık Kadın Hakları Günü, Menemen´de coşkuyla kutland
SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE..! SOĞANSIZ MENEMEN
SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE..! SOĞANSIZ MENEMEN
‘Menemen soğanlı mı olmalı, soğansız mı?´ tartışmaları süre dursun, “Menemen” adı ile özdeşleşen ve ünü ülke sınırlarını aşan Menemen Yemeği soğan fiyatlarındaki artış nedeniyle soğansız yenmeye başlandı
OÇEM´de Engelliler Günü
OÇEM´de Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle Sabahat Akşıray Özel Eğitim Uygulama Okulu´nda bir program gerçekleştirildi.
Kaliteli İletişim Semineri
Kaliteli İletişim Semineri
Menemen Ticaret Odası organizasyonuyla düzenlenen “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim” konulu seminer, Prof. Dr. Üstün Dökmen´in keyifli sunumu ile gerçekleştirildi.
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar
Mekanlar ve İnsanlar köşemizde bu hafta, babadan bu işi devam ettiren Seç Halı sahibi Metin Demir ile söyleşi gerçekleştirdik.
1951  YILINDA MENEMEN  (EYLÜL - ARALIK)
1951 YILINDA MENEMEN (EYLÜL - ARALIK)
ÖZETLE: 1951 yılının son aylarında Menemen´de en çok konuşulan konu Menemen´e yerleştirilen göçmen aileleridir. Bu aileler için öncelikle konaklama, barınma ve geçimlerini sağlamak için çalışmalar yapılmış, bu çalışmaları da İzmir Valisi Sabri Adal yakından takip etmiştir.
 Ziraat Odası´nda Seçim Süreci Başladı
Ziraat Odası´nda Seçim Süreci Başladı
2019 yılı Şubat ayı içinde yapılacak olan Menemen Ziraat Odası Genel Kurul öncesinde 16 Aralık Pazar günü delege seçimi gerçekleşecek.
Menemen Spor :1 - Kasımpaşa : 2
Menemen Spor :1 - Kasımpaşa : 2
Ziraat Türkiye Kupası 5´inci Tur ilk maçında temsilcimiz Menemen Belediyespor Kasımpaşa ile Menemen İlçe Stadında karşı karşıya geldi
Yılda Bir Gün Değil…
Yılda Bir Gün Değil…
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Menemen Elele Engelliler Derneği tarafından Menemen Cumhuriyet Meydanı´nda engellilerin zorlu yaşamlarına ve engellilere yardım edilmediğine dikkat çeken bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
Menemen´den İngiltere´ye Başarı Öyküsü
Menemen´den İngiltere´ye Başarı Öyküsü
Tunceli doğumlu, iki yaşında Menemen´e gelen ve 19 yaşına kadar burada yaşayan Şenol Erdoğan(31), aile bütçesine destek olmak amaçlı çocuk yaşta başladığı erkek kuaförlüğünde İngiltere´ye kadar ulaşarak ünlülerin kuaförlüğünü yapar hale geldi.
Çıkış Başladı
Çıkış Başladı
TFF 2´nci Lig Kırmızı Grup´ta mücadele eden ve geçtiğimiz haftalarda üst üste aldığı 3 beraberliğin ardından 2. sıraya gerileyen temsilcimiz Menemen Belediyespor bu hafta iç sahada oynanan Bandırmaspor Baltok maçında 2-1 skorla galip gelerek 4. maçın sonunda 3 puanın sahibi oldu
Menemen Çömlekçiliğinin Altın Yılları
Menemen Çömlekçiliğinin Altın Yılları
Menemen´in ünü geçmişte çömlek ve seramikçilik ile biliniyordu. Bu meslek markalaşmış ürünleriyle yurtiçi yanında yurtdışına ihracatla altın yıllarını yaşıyordu.
EVDEKİ BAKIM ÇOK ÖNEMLİ
EVDEKİ BAKIM ÇOK ÖNEMLİ
Ağız ve diş sağlığının şüphesiz temelinde iyi bir bakım yer alıyor. Dişleri uygun şekilde temizlemezsek diş kaybına kadar gidebilen sorunlara yol açıyor.
SİZİN BİSİKLETİNİZ KAÇ TEKER
SİZİN BİSİKLETİNİZ KAÇ TEKER
Doğum anımızı hatırlamıyoruz. Doğum öncesi ve doğum koşullarında da aynı değiliz.
DÜNYA ÇAPINDA BİR YAZAR OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ – 2
DÜNYA ÇAPINDA BİR YAZAR OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ – 2
Size geçen hafta 1991 yılında yazmış olduğum bir tıbbi makalenin dünya çapında yankı uyandırdığını ve çok sayıda makaleye ve bazı önde gelen tıp kitaplarına kaynak oluşturduğunu anlatmıştım.
ÖĞRETMENİM
ÖĞRETMENİM
Yedi yaşında seninle tanıştım Verdiğin bilgiyle makama ulaştım
Öğretmenler Günü Kutlandı
Öğretmenler Günü Kutlandı
Millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk´ün başöğretmenliği kabul tarihi olan ve 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
İzmir
12 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Sağanak
8 °C
2 °C
Perşembe
Sağanak
13 °C
8 °C
Cuma
Bulutlu
16 °C
11 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3505
EURO
6.0880
E-Gazete
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ