BAŞKANLIK KUPASI´NDA ŞAMPİYON ANADOLU

24 Şubat´ta başlayan Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası´nda şampiyon, penaltı atışlarıyla belirlendi. Normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten final maçında Anadolu Gençlik, penaltılarda Asarlık Gençlerbirliği´ne 6-5´lik üstünlük sağlaya

24 Şubat´ta başlayan Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası´nda şampiyon, penaltı atışlarıyla belirlendi. Normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten final maçında Anadolu Gençlik, penaltılarda Asarlık Gençlerbirliği´ne 6-5´lik üstünlük sağlayarak şampiyon oldu.

 

Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı maçların yaşandığı Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası, 18-35 yaşları arasında 400 kadar lisanslı ve lisansız sporcunun katımlıyla gerçekleşti. 3 aydır devam eden, 17 takımın katıldığı turnuvadaki 4 gruptan ilk 2 sırayı alan takımlar çeyrek finale çıktı. Eleme usulü oynan çeyrek ve yarı final maçlarının ardından final maçı Asarlık Gençlerbirliği ile Anadolu Gençlik arasında oynadı.

 

19 Mayıs´ta Şampiyon Anadolu

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 99. Yıldönümünde, Menemen İlçe Stadyumunda oynanan final maçında ilk gol penaltıdan geldi. 39. dakikada Asarlık Gençlerbirliği, Hakan´ın golüyle 1-0 öne geçti. 53. Dakikada ise Anadolu Gençlik, Umut ile beraberliği yakaladı. Normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten final maçında Anadolu Gençlik, penaltılarda Asarlık Gençlerbirliği´ne 6-5´lik üstünlük sağlayarak şampiyon oldu.

 

Şampiyona Yarım Altın

Final maçının bitmesiyle birlikte ödül töreni gerçekleştirildi. Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası 3.´sü Yıldız Spor, 2. Asarlık Gençlerbirliği ve şampiyon Anadolu Gençlik oyuncularına madalya ve kupa ödülleri verildi. Turnuvaya katılan tüm takımlara ve turnuvada görev alan hakemlere plaket verildi. Turnuvada Centilmenlik Kupası´nın sahibi ise Ahıhıdır Gençlik oldu.

Turnuva 2.´si Asarlık Gençlerbirliği oyuncuları çeyrek altın, şampiyon Anadolu Gençlik oyuncuları ise yarım altın ile ödüllendirildi. Anadolu Gençlik oyuncularından Umut Koç bir yarım altın da, attığı 14 gol ile turnuvanın Gol Kralı olduğu için aldı.

 

Başkan ŞAHİN; ?Kazanan Menemen oldu?

Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası´nın başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; ?3 aydır devam eden Başkanlık Kupası Futbol Turnuvamıza 400 kadar sporcu katıldı. Takımlarını desteklemek için binlerce vatandaşımız tribünleri doldurdu. Türkiye´nin farklı bölgelerinden, farklı kültürlerden insanlarımız arasındaki kardeşliği, birlikteliği artıran bu gibi etkinliklerimize destek veren tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Turnuvanın şampiyonu Anadolu Gençlik oldu ama bence bu turnuvadan Menemen de çok şey kazandı. İnsanlarımızı kahve köşelerinden çekip spor yapmaya yönlendirebiliyorsak, tek bir vatandaşımızı bile sporla buluşturabiliyorsak bu bizim mutlu olmamıza yetecektir? dedi.

Haber: Gökay ÖZALP