Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


Başkan Şahin´den Kurultay Çağrısı

1999 yılından bugüne görevinin başından olan Menemen´in tecrübeli Belediye Başkanı Tahir Şahin, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi´nin ardından Cumhuriyet Halk Partisi´nde yaşanan kurultay tartışmalarına ilişkin çarpıcı açıkla

1999 yılından bugüne görevinin başından olan Menemen´in tecrübeli Belediye Başkanı Tahir Şahin, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi´nin ardından Cumhuriyet Halk Partisi´nde yaşanan kurultay tartışmalarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 20 yıldır muhalefet?

İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin yaptığı yazılı açıklamada, 20 yıldır ilçenin belediye başkanlığını yaptığını ancak bir gün bile iktidar partisinin belediye başkanlığını yapamamanın üzüntüsünü yaşadığını ifade ederek; ?20 yıldan bu yana Menemen Belediye Başkanlığı görevimi büyük bir onurla yürütmekteyim. Ancak bu süre içerisinde bir gün bile iktidar partisinin belediye başkanlığını yapamamanın üzüntüsünü yaşıyorum? dedi.

 ?Olağanüstü kurultay isteyenlere hak doğmuştur?

CHP Genel Merkezi´nin Muharrem İnce´nin çağrısına uyarak olağanüstü kurultay kararı almamasının partideki kavga ve sıkıntıların uzamasına sebep olacağını ifade eden Başkan Şahin açıklamalarına şöyle devam etti; ?Son yapılan 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi´nde Sayın Muharrem İnce´nin %30,6 oy alarak CHP´den 8 puan fazla oy alması, parti içerisinde yeni bir olağanüstü kurultay tartışması yaratmıştır. Bu sonuçlara göre CHP Genel Merkezi´nin Muharrem İnce´nin çağrısına uyarak, partide bir güven tazelemek adına mutlak bir olağanüstü kurultay kararı alması gerekirken kurultay kararı almaması, partideki kavganın ve sıkıntıların uzamasına sebep olmuştur. Böyle bir durumda da olağanüstü kurultay isteyenlere hak doğmuştur.?

?Bu kavga bitmez ve değişim olmazsa??          

CHP Genel Merkezi´nin partide bir güven tazelemek adına mutlak bir olağanüstü kurultay kararı alması gerektiğini ifade eden Başkan Şahin yazılı açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı; ?Halbuki güven tazelenmesi adına kurultay kararı alınmış olsaydı, bu tür tartışmalar bir kere yapılıp kavganın bitmesi sağlanacak ve akabinde yerel seçimlere bir an önce hazırlanılmış olunacaktı. Böyle gittiği takdirde kavga yerel seçimlere kadar sürecek ve birçok belediyeyi de kaybetmiş olacağız. Ancak kurultay kararı alıp, kavgayı yerel seçimlere kadar sürdürmeyip sonlandırılmış olunsaydı; İstanbul, Ankara, Bursa, Mersin, Adana ve daha birçok il ve ilçeleri kazanmış olurduk. Yerel seçimlerdeki gelecek herhangi bir başarısızlıktan sonra sadece parti değil, Türkiye kaybedecektir. Bugün bu kavga bitmez ve değişim olmazsa atı alan Üsküdar´ı bir kez daha geçmiş olacaktır.?