Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”
Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.
Tarih: 25.11.2016 08:00:12/ 1705okunma / 0yorum

Başkan Şahin, “Tek Başına İktidar İçin Önseçim”

Asuman Ali Güven Başkanlığındaki CHP İzmir İl Yönetimi, olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyarak bir ilk gerçekleştirdi.

CHP İl Yönetimini, İzmir´in ilk doğal göl parkı olan Gölpark Menemen´de konuk eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; CHP´nin tek başına iktidar olacağına inananlardan birisi olduğunu açıklayıp, bunun içinse ön seçime ihtiyaç olduğu vurgusu yaparak; “En kötü önseçim, en iyi atamadan 10 kere daha iyidir” dedi.

Olağan haftalık toplantılarını il binası dışına taşıyan CHP İzmir İl Yönetimi, Menemen Belediyesi´nin kendi öz kaynaklarıyla yapımını tamamladığı Gölpark Menemen´de gerçekleştirdiği toplantıyla bir ilke imza attı. Asuman Ali Güven Başkanlığındaki İl Yönetim Kurulu Toplantısı´nın ardından, CHP Menemen İlçe Yönetimi ile de bir toplantı yapıldı. Türkiye´de yaşanan sorunların yanı sıra, CHP´nin başarısı için sunulan önerilerin de paylaşıldığı toplantıda yer alan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 1999 yılından bugüne sürdürdüğü Belediye Başkanlığı görevinde edindiği tecrübeleri de paylaştı.

Başkan Şahin “Çok çalışmalıyız…”

İzmir´in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 1999 yılında yaptırdığı ankette kendisine %11 oy çıkarken, MHP %15, ANAP %16, DYP %17 ve DSP´ye %34 oy çıktığını açıkladı. Bu karanlık tabloyu çok çalışarak ve birebir çalışarak değiştirdiklerini ifade eden Başkan Şahin, “Bugün Menemen´de CHP bayrağını dalgalandırabiliyorsak hep beraber, iletişimle ve çok çalışarak bunu başardık” dedi.

CHP İl Yönetim Kurulu Toplantılarının ilçelerde yapılması fikrini son derece doğru bulduğunu ifade eden Başkan Tahir Şahin, “Sevgi ve samimiyet yoksa, yaptığımız hiçbir işin kıymeti kalmaz. Bunun yolu da, bu tür toplantılardan geçer” dedi.

“En az 1 dönem hiçbir yere aday olamamalı..!”

CHP daha demokratik hale gelsin diye verdiği mücadele nedeniyle 2006 yılında partisinden ihraç edildiğini hatırlatarak, partisinden ayrı kaldığı 2,5 yıl süresince hiçbir partiye gitmeyi düşünmediğini ifade eden Başkan Tahir Şahin, “2009´da baktık ki aday adayı bir arkadaşımız DSP´ye gitti. Üstelik İl ve İlçe Seçim Kurullarına yaptığımız itirazlar reddedildi. Ama Yüksek Seçim Kurulu, AKP devreye girerek o arkadaşımızı DSP´den aday yaptılar. AKP o gün bayram yaptı. ‘Telaş etmeyin, 15 bin yerine 12 bin fark atarız dedim´ öyle de oldu. İşin acısı ondan sonra. O insanlar bakıyorsunuz tekrardan geliyor ve bu partiden milletvekili adayı oluyor, biz de destekliyoruz. Eğer bir insan partiden adaysa, yöntem ne olursa olsun aday gösterilmediği zaman o insan tekrar partiye dönüyorsa; partinin tüzüğüne mutlaka, en az bir dönem hiçbir yere aday olamaz, seçme ve seçilme haklarından faydalanamaz ibaresini koymak gerekir.  Eğer partide aidiyet, sevgi ve saygı duygusunu getiremezsek böyle % 25´lerde devam ederiz ” dedi.

“En kötü önseçim, en iyi atamadan 10 kere daha iyidir”

“Bu üye ile ön seçim olmaz” algısının yanlış olduğunu söyleyen Başkan Şahin, “Parti içi demokrasi ne kadar öne çıkarsa, ne kadar çok ısrar edilirse parti içi demokraside, ben bu partinin bir gün tek başına iktidar olacağına inananlardanım. Ama bugünden yarına iktidar olamayız. Bu üyeyle her şey olur. Genel Başkan da seçiliyor, Belediye Başkanı da, Belediye Meclis Üyesi de, Kadın Kolları da, Gençlik Kolları da seçiliyor bu üyeyle. Bir tek demokratikleşmeye gelince bu üyeyle bir şey olmaz. Herkes bundan bir kez çıkacak. En kötü önseçim, en iyi atamadan 10 kere daha iyidir. Bence bütün örgütler, İlçe Yönetimleri, İl Yönetimleri, Belediye Başkanları kim varsa üst kademelerde, hiçbir şeyden korkmadan mutlaka her şeyin ön seçimle olduğunu belirtmek zorundayız. Eğer bunu beceremiyorsak, hiç kimsenin kavga etmemesi için, mutlaka parti içindeki üyelerle en az 6 ay önceden bir eğilim yoklamasına gidilmelidir. Eğilim yoklaması kurtarmaz da diyebiliriz. İlk 3´ü kamuoyunun önüne atacaksınız. Ama ciddi anketlere. Anket yapıldığı günü o arkadaşlar, o günün sabahında saat 06.00´da öğrenecek” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Güven; “%100 ön seçimi savunuyorum”

Kendisinin de ön seçimden yana olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven,  “Şahsi düşüncem %100 ön seçimi savunuyorum, o gelenekten geliyorum. Onun için biz sonuna kadar ön seçimi istiyoruz, savunuyoruz. Ama İl´in yetkileri bellidir. Bize yetki verildiği sürece ön seçim yaparız. Ama Genel Merkezimiz nasıl takdir eder, yetki onda” dedi ve bu düşüncelerini geçmişte katıldığı bir televizyon programında da dile getirdiğini hatırlattı.

Başkan Tahir Şahin´i, “Halka yüzü dönük çalışan bir Belediye Başkanımız kendisi, çok hızlı hareket eden, cesur kararlar alan bir Belediye Başkanı” sözleriyle İl Yönetimine tanıtan Asuman Ali Güven; 10 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirilen ve İzmir´in ilk doğal göl parkı özelliğini taşıyan Gölpark Menemen gibi tesislerin tüm ilçelerde hayata geçirilebilmesi gerektiğini ifade ederek; “Güzel, büyük bir yatırım. Menemenliler için gerçekten büyük bir kazanım. Bütün ilçelerde keşke bu tip yatırımlar yapılabilse. Bunlar, büyük özveri ve mücadeleyle olabilen yatırımlar” dedi.

Hayata geçirdiği projelerle fark yaratan Başkan Tahir Şahin´in 170 dönüm alanda kurduğu Gölpark Menemen içerisinde yer alan hayvanat bahçesini gezen CHP İl Yöneticileri, İzmir´in en büyük go-kart pistini test etme imkanı da buldu. CHP İl ve İlçe Yöneticileri, Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirilen akşam yemeğinde Belediye Başkanı Tahir Şahin´in misafiri oldu. Başkan Şahin konuklarına; Menemen´e özgü toprak vazo, yoğurt ve Oktay Özengin´in Menemen Tarihi Albümü adlı  kitabını hediye etti.

Haber: Deniz GÜL 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
CHP Referandum Çalışmalarına Başladı
16 Nisan´da yapılacak olan referandum öncesinde CHP´nin izleyeceği yol haritası, CHP Menemen İlçe Örgütü´nde partililerle paylaşıldı.
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ADD´den Varlık Fonu Tepkisi
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından, Hükümetin Varlık Fonu uygulamasına tepki gösterildi.
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
CHP´den Çorumlular Derneğine Rozet...
Geçtiğimiz cumartesi günü, Menemen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Örgütü´nde, Menemen Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Çorumlular Derneği Başkanı ve Üyeleri ile birlikte rozet sunumu gerçekleştirildi.
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
“Menemen´in Sıkıntısı ‘Dal-Geç´le Çözülür”
Kasım Ayı Meclis Toplantısında, ilçemizde karayollarının yaptığı yol çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Başkan Tahir Şahin, “Menemen´in sıkıntısı dal-geç tabir edilen alt geçitlerle çözülür garajın oraya mutlak yapılmalı” dedi.
Saadet Partisi  Servet Yıldız´la Devam Dedi
Saadet Partisi Servet Yıldız´la Devam Dedi
Menemen Saadet Partisi´nin geçtiğimiz pazar günü yapılan 6. Olağan Menemen İlçe Kongresinde Servet Yıldız güven tazeledi.
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
KILIÇDAROĞLU MENEMEN´DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir´de, 5. durak olarak Menemen´e geldi. 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir´in adının yaşatılacağı Gölpark Menemen´deki Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine de katıldı.
CHP 93 YAŞINDA
CHP 93 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin 93. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Örgütünün Gölpark Menemen´de düzenlediği programla kutlandı.
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
İsmi Spor Salonu´nda Yaşayacak
Menemen Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısında, Gölpark Menemen içerisinde bulunan kapalı spor salonuna Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir´in isminin verilmesine oybirliği ile karar verildi.
DSP´ye yeni başkan
DSP´ye yeni başkan
DSP Menemen İlçe Başkanlığı görevine Beyali Küçükbingöl getirildi.
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça, ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik´ İçin Yürüdü
Foça´da düzenlenen ‘Cumhuriyet, Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü´ne yüzlerce vatandaş katıldı.
Menemen´e Devlet Üniversitesi
Menemen´e Devlet Üniversitesi
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülke genelinde yaşanan birlik havası, Menemen Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısına da yansıdı. Belediyeye ait Seyrek Şubesi Hizmet Binasının 2013 yılında meclis kararıyla eğitim amaçlı Gediz Üniversitesi´ne tahsis işlemi iptal edildi. Başkan Şahin; “Devlet üniversitesini kazandık” ifadesini kullandı.
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Cumhuriyet ve Demokrasi İçin
Haydi Gündoğdu´ya
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
“Türkiye Cumhuriyeti direkten döndü”
15 Temmuz akşamına kadar ‘darbeye direnmek´ gibi bir kültürün olmadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “A´dan Z´ye herkes çok iyi bir sınav verdi.
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Demokrasi Şöleninde
Menemen Belediyesi, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, belediye meclis üyeleri ve siyasi partilerin katılımıyla önceki akşam düzenlenen Darbe ve Demokrasi Mitinginde Cumhuriyet Meydanı bir gelincik tarlasını andırdı.
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemenliler Demokrasi ve Cumhuriyet İçin Buluşacak…
Menemen Belediye Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti´nin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzenini bozmaya yönelik, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ile alakalı 25 Temmuz 2016 Pazartesi günü olağanüstü gündemle toplandı.
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk´tan anlamlı kutlama
Arnavutluk Cumhuriyeti´nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Türkiye´deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´na gerçekleştirdi.
YA MEDYA OLMASAYDI!
YA MEDYA OLMASAYDI!
Ben 80 darbesine tanıklık eden birisiyim. O döneme tanıklık eden ve maruz kalanlar bilir. Kent merkezlerinden uzak dağ köyleri dışında her yerde darbeyi görür ve hissederdiniz.
Menemen Darbeye Karşı
Menemen Darbeye Karşı
15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek için Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit´in de katımıyla ilçemizdeki meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri Menemen Ticaret Odası´nda bir araya geldi.
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
“DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ”
15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimine tepki göstermek için, 81 il ve 160 ilçedeki 365 oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulları ile eş zamanlı yapılan ortak bildiri açıklamasına, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulu da katıldı.
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi´nde Jet Hızında Meclis
Menemen Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genelde uzun tartışmaların yaşandığı meclis toplantısı bu sefer 25 dakika gibi kısa sürede tamamlandı.
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Menemen Adliyesi´nde Görev Değişimi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi´nin 5 Haziran 2016 tarihli Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz hakim ve savcılarının da atamaları yapıldı.
İzmir
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Resmi İlanlar

/resimler/2015-3/30/1543534550291.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
E-Gazete
Ali ?ye düşman olan Allah? a düşman olur.

Hz.Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ