Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


Bakan´dan Hemşehri Ziyareti

Bir dizi program için geçtiğimiz hafta İzmir´de bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Menemen´de hemşeri ziyaretinde bulunmayı da ihmal etmedi.

Bir dizi program için geçtiğimiz hafta İzmir´de bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Menemen´de hemşeri ziyaretinde bulunmayı da ihmal etmedi.

Bakan Fakıbaba´nın UTAEM ziyareti öncesinde My Concept Yapı Market´te gerçekleşen buluşma samimi bir havada geçti.

Programda olmamasına rağmen?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ?Abdullah Bey Urfa´nın, benim saygı duyduğu, gurur duyduğu bir arkadaşımız, işadamımız. İzmir´imizde olması, Urfa´nın kültürünü İzmir´de yansıtması, temsil etmesi aynı zamanda İzmir´e, Menemen´e büyük katkılarda bulunması bir Urfalı olarak beni çok mutlu etmektedir. Tanışıklığımız 15 yılı geçti. Bugün de programda olmamasına rağmen onu kırmam mümkün değil, onunla ve ailesiyle bugün bir araya gelmek bana çok büyük mutluluk verdi? diye ifade etti.

Abdullah Üçyol da, ?Sayın Bakanımı, Sayın Valimi, Sayın İl Başkanımı ve diğer mevcut misafirlerimizi kendi mekanımızda, çocuklarımızın mekanında görmekten ben de büyük bir mutluluk duydum. Ahmet Eşref Fakıbaba her zaman Urfalıların gururu olmuştur. Tabii benim daha fazla gururumdur. Biz onunla övünüyoruz. Onu ne kadar anlatsak, ne kadar met etsek inanın buna kelimeler yetmiyor. Onun söylediği bir söylemi ben Türk halkının tamamından bekliyorum: Biz ithal değil, ihraç eden bir ülke haline gelmeye çalışacağız. Biz bunu tarımsal alanda hayvancılıkta yapacağız. Ama ben bunun diğer alanlarda da olmasını istiyorum. Çünkü onun bu söylemi vatandaşımız için çok çok önemlidir. Kısa bir süre de olsa, sıkışık programlarına burayı da sığdırdım, ne olur buradan geçiyorsun 40 yılımı ben Menemen´e verdim, bir çayımı içersen sevinirim, demem üzerine misafirleriyle geldi çok gururluyum.? şeklinde duygularını belirtti.

Ziyaret sonunda aile adına Berna Üçyol, Bakan Fakıbaba´ya hediye takdim etti.

Haber: S.Derya BOSUT