Astsubaylardan buruk kutlama

Menemen´de, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Şubesi tarafından ilçe merkezinde düzenlenen törenle 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü kutlandı.

 

 Menemen´de, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Şubesi tarafından ilçe merkezinde düzenlenen törenle 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü kutlandı. Yıl içerisinde gerçekleşen terör saldırıları nedeniyle kutlamalar iptal edilirken, yapılan çelenk törenine katılımın az sayıda olması dernek üyesi Astsubayları üzdü.

Sabah saat 10.00´da ilçe merkezinde bulunan Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende dernek şube yönetiminin yanı sıra vatandaşlar da hazır bulundu.

TEMAD Menemen Şube Başkanı  Kuzay Kök tarafından Atatürk Anıtı´na çelengin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı bir ağızdan seslendirildi.

?Mütevazi bir şekilde kutluyoruz?

TEMAD´ın kuruluşunun 31´inci yılını kutladıklarını ifade eden Dernek Başkanı Kuzay Kök, ?17 Ekim Dünya Astsubaylar günü olarak kullanan bu günde hepimiz buradayız. Bu yıl içerisinde yaşanan terör olayları nedeniyle merkezimizce alınan karar gereği kutlamaları iptal ederek mütevazi bir şekilde günümüzü kutluyoruz. Ebediyete intikal eden tüm şehitlerimize ve meslektaşlarımıza rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Görevde olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum? dedi.

Konuşmanın ardından katılımcılar Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: M. Hulusi YILMAZ