ARTIK FIFA KOKARTLI

Geçtiğimiz pazartesi günü Merkez Hakem Kurulu tarafından Antalya´nın Belek ilçesindeki Luxury Resort Otel´de düzenlenen törende hakemler FİFA kokartları takdim edildi.

Geçtiğimiz pazartesi günü Merkez Hakem Kurulu tarafından Antalya´nın Belek ilçesindeki Luxury Resort Otel´de düzenlenen törende hakemler FİFA kokartları takdim edildi.

2019 yılı FIFA Kokart Takma Töreni´ne Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Başkanvekilleri Servet Yardımcı, Nihat Özdemir, Ali Dürüst, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Genel Sekreter Kadir Kardaş, TFF Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan, Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ve bazı kulüp başkan ve teknik direktörleri, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve MHK üyeleri, Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı, Tahkim Kurulu Başkanı Halit Fahri Gültekin, Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Tacar Çağlar ve hakemler katıldı.

Konuşmaların ardından 2019 yılında FIFA kokartı taşıyacak hakemlere kokartları takıldı.

Menemen´in Gururu Cevdet Kömürcüoğlu

FIFA hakemlerimiz Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık, Halil Umut Meler ve Ümit Öztürk´e TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, FIFA kokartlarını birlikte takdim etti.

Büyük başarılara imza atarak Menemen´imizi de gururla temsil eden FIFA Yardımcı hakemlerimizden Cevdet Kömürcüoğlu başta olmak üzere Bahattin Duran, Tarık Ongun, Mustafa Emre Eyisoy, Kemal Yılmaz, Ceyhun Sesigüzel, Kerem Ersoy, Esat Sancaktar, Serkan Olguncan, İbrahim Çağlar Uyarcan kokartlarını TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı verdi.

Cevdet Kömürcüoğlu Kimdir?

1981 yılında Alaşehir´de doğan ve 3 yaşında Menemen´e ailesinin görevi nedeniyle gelen Cevdet Kömürcüoğlu, İlkokulu Tevfik Fikret İlkokulu´nda, ortaokulu Şehit Kemal İlköğretim Okulu´nda tamamladı. Menemen Süper Lisesi 1999 mezunlarından Kömürcüoğlu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi işletme bölümünü bitirdi. 2002 yılında bankacılığa başlayıp 2014 yılına kadar hakemliğinin yanı sıra banka ve kurumsal firmalarda finans müdürlüğü de yaptıktan sonra 2014 senesinde kendisine ait markası REF gayrimenkul markasıyla Menemen ve İzmir´de emlak danışmanlık şirketini işletmektedir.

Hakemlik Kariyeri

1998 yılında başladığı ilk hakemlik kariyerinde 2002 -2010 yılları arasında orta ve yardımcı hakem olarak görev yaptı. 2010 yılında süper lige terfi ederek 8 yıldan bu yana süper ligde Menemen´imizi gururla temsil eden Kömürcüoğlu, bu sezon başında da Avrupa´da görev almaya ardından 2019 yılında ise FIFA Kokartı almaya hak kazandı.

Başarılı Hakemleri Örnek Alıyor

2014 yılında yaptığımız röportajda da olduğu gibi, her zaman hedefinin başarılı hakem hocalarını örnek alarak, onların izinden gidip daha üst düzey görevlerde yer almak olduğunu belirten Cevdet Kömürcüoğlu, bu andan itibaren ülkemizi, şehrimizi ve ilçemizi Avrupa Ligi´nde, Şampiyonlar Ligi´nde İzmir´in diğer gururu olan Halil Umut Meler ile temsil edeceğini ifade etti.

Haber Gökay ÖZALP