Bugün, 15 Ağustos 2020 Cumartesi


Annemi Seviyorum Doğayı Koruyorum

Kubilay İlkokulu 3-H, 3-G ve 3-E şubelerindeki öğrenciler, öğretmenleri Tuna Demiroğlu Yeni, İlknur Can ve Ayşe Güzel´in rehberliğinde Anneler Günü´nde ortak bir etkinliğe imza attılar. Anneler Günü öncesinde geçtiğimiz cuma günü okulda anneleri ile bir

 

Kubilay İlkokulu 3-H, 3-G ve 3-E şubelerindeki öğrenciler, öğretmenleri Tuna Demiroğlu Yeni,  İlknur Can ve Ayşe Güzel´in rehberliğinde Anneler Günü´nde ortak bir etkinliğe imza attılar. Anneler Günü öncesinde geçtiğimiz cuma günü okulda anneleri ile bir araya gelen çocuklar, düşünüp tasarladıkları bez çantaları hediye ettiler ve böylece doğamızı koruyalım mesajını verdiler.

?Poşet kullanmayı azaltıyoruz bez çanta kullanıyoruz.?

Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Kubilay İlkokulu sınıf öğretmeni Tuna Demiroğlu Yeni şunları söyledi, ?Anneler Günü kutlaması bu, ama bir alt sloganımız var. Poşet kullanmayı azaltıyoruz bez çanta kullanıyoruz. Çantaların tasarımını çocuklar yaptı, firmayı birlikte bulduk, bütün çizimi ve renkleri onlar seçti, içindeki cümleyi (Annemi Seviyorum Doğayı Koruyorum) onlar seçti, çantaların içine yazdıkları şiirleri ve çizdikleri resimler koydular, annelerine mesaj dolu bir kutlama etkinliğine imza attılar?

Haber: S.Derya BOSUT