Bugün, 14 Temmuz 2020 Salı


Anneler Gününe Erken Kutlama

Türk Kadınlar Birliği Derneği Menemen Şubesi´nce, Kaymakamlık onayı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile düzenlenen Anne konulu şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini takdim etmek ve tüm kadınların yaklaşan anneler gününü kutlamak amacıyla

Türk Kadınlar Birliği Derneği Menemen Şubesi´nce, Kaymakamlık onayı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile düzenlenen Anne konulu şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini takdim etmek ve tüm kadınların yaklaşan anneler gününü kutlamak amacıyla Tepe Restoranda çok sayıda kadının katılımıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de tüm kadınların tek tek anneler gününü kutlayarak karanfil hediye etti.

Şehit Anneleri Yılın Annesi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan programda Dernek Başkanı Müesser Kırımlı, öncelikle katılımları için Başkan Şahin´e teşekkür etti. Geçmiş yıllarda belirledikleri Yılın Annesi seçiminde bu yıl tüm şehit annelerini Yılın Annesi seçtiklerini duyurdu ve salonu dolduran kadınlara, ?İyi ki varsınız, İyi ki geldiniz? diye seslendi.

Anne konulu şiir yarışmasında 1. olan Güzide Kocacık plaket ve ödülünü Başkan Şahin´in elinden alırken, 2. olan Gülfer Şadi´ye plaket ve ödülünü Dernek Başkanı Kırımlı, 3. olan 100. Yıl İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Nisa Erdağ´ıya ise plaket ve ödülünü TKB Foça Şube Bşk. Nur Gündüz takdim etti. Dereceye girenler şiirlerini seslendirdi.

Ödül töreninin ardından Başkan Şahin yaptığı konuşmasında, Türk Kadınlar Birliği Menemen Şubesi´nin güzel çalışmalara imza attığını belirterek, ?Etkinliklerini takip etmeye yetişemiyorum. Evlerinden, eşlerinden veriyorlar. Hele bu etkinlik hepsinden önemli diye düşünüyorum. Annelik duygusu dünyada tarif edilmez bir duygu. Ülkemizde kadının yeri de ayrı bir konu. Yalnız unutmayın ki, bu ülkede Cumhuriyet Kadını var olduğu sürece Mustafa Kemal Atatük´ün kurduğu bu Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Tüm kadınlarımızı Anneler Günü kutlu olsun? dedi.

Halk Eğitim Merkezi Folklor Eğitmeni Özge Ataseven eğitmenliğinde bir yıl hazırlanan ve geçen ay derneğin kuruluş yıldönümünde ilk kez Atatürk tişörtleri ile sahne alan Türk Kadınlar Birliği Derneği Folklor Ekibi,  bu kez kostümleri ile zeybek gösterisi sundu. Gösterinin ardından ?Ben Cumhuriyet Kadınıyım´ adlı şiirden bir bölüm seslendirildi ve Atamız biz kadınlara her türlü özgürlüğü vermiş bundan vazgeçemeyiz ifadesi kullanıldı.

Günün en duygulu anlarını ise, Emel Üstün Oğuz´un eğitmenliğinde hazırlanan Neşe Baykan ve kızı Eylül Baykan katılımcılara yaşattı. ?Her Şey Seninle Güzel´ şarkısı işaret dili ile seslendirildi. Bu esnada salonda duygulu anlar yaşandı.

Haber: S.Derya BOSUT