Bugün, 8 Temmuz 2020 Çarşamba


?Altyapıyı güçlendirdik?

Gazetemize gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Menemen Belediyespor Kulübü alt yapı koordinatörü Hilmi Bozkurt, ?2017-2018 futbol sezonu sonunda mevcut arkadaşlarımızla yılı değerlendirdik. 2018-2019 yılında Menemen Belediyespor alt

Gazetemize gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Menemen Belediyespor Kulübü alt yapı koordinatörü Hilmi Bozkurt, ?2017-2018 futbol sezonu sonunda mevcut arkadaşlarımızla yılı değerlendirdik. 2018-2019 yılında Menemen Belediyespor alt yapısını daha güçlü kılmak adına teknik heyetimize takviyeler yaptık. 2017-2018 sezonu son iki ayında onlarca maç izledik özellikle küçük yaş gruplarında, eksik olan bölgelerimize katkı sağlayacak çocuklarımızı bulmak adına. Hepsi de çevre ilçelerden, Menemen´imizin içi ve yakınlarından?  şeklinde sözlerine başladı.

?Türkiye´den ses getirecek bu kadro?

Bu sezon alt yapıya çok değerli hocaları kattıklarını belirten Bozkurt, ?Futbol geçmişiyle örnek olmuş, çok uzun yıllar profesyonel oynamış arkadaşlar.  Bunlardan bir tanesi Eren Güngör kendisi Kayserispor´da oynadı şanssız sakatlıklar sonucu erken yaşta futbolu bırakmak zorunda kaldı. A milli takımlarda oynadı. İkincisi Erman Yıldırım, O da 13 yıl profesyonel liglerde oynadı. Fenerbahçe alt yapısı, Gaziantepspor ve Akhisarspor´da uzun yıllar başarıyla futbol oynadı. Ümit Yavuz kaleci antrenörümüz Menemen Belediyespor´da iki yıl antrenörlük yaptı bu bölgeyi iyi biliyor. Çok çalışkan istekli hedefleri olan bir arkadaşımız. Ceyhan hocamız kendisini uzun yıllardır tanıyorum. İnanılmaz biri atom karınca diye bilirim.  İnanılmaz çalışkan ve çok hevesli futbol aşığı bir öğretmenimiz kendisi. Geçen yıl ki kadrodan kalan arkadaşlarımız da var,  Emrah Güngör var O da Menemen Belediyespor da oynadı. İki sezon biri profesyonelken, biri amatörken 2005 yılında. Yaklaşık benimle beraber 12 kişi olduk. İnanıyorum ki bu kadro Türkiye´de alt yapı olarak sayılı bir ekip. Belki de birkaç kulüpte var ya da yok. Bu kadromuza çok inanıyorum bu kadronun vizyonu Menemen Belediyespor´un alt yapısına çok şeyler katacak. Türkiye´den ses getirecek bu kadro.  Menemen Belediyespor´a bu arkadaşlarımız kazandırıldığı için Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu kardeşlerimize de hoş geldin diyorum? sözleri ile altyapı ekibini tanıttı.

?7 yaşından itibaren takımlarımızı oluşturuyoruz?

Bu hafta top atışı yapacaklarını söyleyen Bozkurt, ?Bu hocalarımızla yeni getirdiğimiz ufak yaş grubu çocuklarımızla çalışmalara başlıyoruz. Yeni sezon hayırlı uğurlu olsun diyorum.  İnşallah Menemen Belediyespor alt yapısını bundan sonra sık göreceğiz pozitif yönde.  Bu sene futbolu 7 yaşından itibaren Menemen Belediyespor´un turnuvalara katılan, festivallere katılan gruplarını kuracağız. 7 yaşından itibaren takımlarımızı oluşturuyoruz. 11, 12, 13 vardı zaten 7 ve 8 yaşlarında da takımımız olsun istiyoruz. Spor okulu bünyemizde devam ediyor. Spor okullarına herkes gelebilir ama Menemen Belediyespor´a daha yetenekli seçilmiş çocuklarımızı alıyoruz. Bu arada ilçemizde bulunan okullarımızdaki öğretmenlerimize, müdürlerimize de teşekkür ediyorum. Onlar bizlere kapılarını açtı biz de 150´ye yakın çocuğumuzu hiçbir kulüple ilişkisi olmadan Menemen spor´a kazandırdık. Okullar bizim ana damarımız? dedi.

Haber: Erhan ÖZALP