Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


?Altyapı Değerleri Daha da Yukarı Çekecek?

Bu yıl birçok branşta Menemen Belediyespor Kulübü altyapısına, yani yarışmacı takımlara hem oyuncu seçmek hem de gençlerimizin spor yapmalarını sağlamak için, farklı yenilikler getirdiklerini belirten Menemen Belediyespor Genel Sekreteri Fatih Yanar, alty

Bu yıl birçok branşta Menemen Belediyespor Kulübü altyapısına, yani yarışmacı takımlara hem oyuncu seçmek hem de gençlerimizin spor yapmalarını sağlamak için, farklı yenilikler getirdiklerini belirten Menemen Belediyespor Genel Sekreteri Fatih Yanar, altyapının değerleri daha da yukarı çekeceğini belirtti.

 

Menemen Belediyespor Kulübü Genel Sekreteri Fatih Yanar ?Futbol Okulu her şey ama Menemen Belediyespor´un alt yapısı değil. Menemen Belediyespor´un alt yapısı, yarışmacı takımları başka, Futbol Okulları başka. Futbol Okullarından seçilmiş olan yetenekli çocukları Menemen Belediyespor´un alt yapısına alarak gelecekte profesyonel takımlarda oynayacak kapasiteye ulaşmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Aynı zamanda bu sezon Futbol Okullarına Beden Eğitimi hocalarımıza verdik. Yani alt yapı hocalarımızdan ayırdık. Belli periyotlarda onlardan raporlar alarak yetenekli gençleri Menemen Belediyespor´un alt yapısına almak en büyük amacımız.

 

?12 Ay Boyunca Çalışıyoruz?

?Basketbol voleybol başta olmak üzere judo, tekvando, güreş branşlarında antrenörlerimiz çalışıyor. Değişik salonlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunlara yaz okulu diyemeyiz Menemen Belediyespor bu branşlarındaki çalışmalarında yaz ya da kış diye bir şey yok. Okullar tatil olduktan sonra duyurularımızı yaparak çalışmayı sürdürüyoruz. Bize katılan öğrencilere siz yeni katılabilirsiniz önemli değil, bizim çalışmamız 12 ay boyunca sürecek diyoruz. Bir tek yaz okulunu yüzme branşında söyleyebiliriz. Spor eğitimi vermek için öncelikli bir kaygımız var. Çok sayıda Menemenlinin, Menemenli çocuğumuzun sportif eğitim almaları ile ilgili önceliğimiz var, sonra yeteneklilerin ilgili branşlarda performans sporcusu olarak öncelikle Menemenspor´a sonra Türk sporuna kazandırmak gibi bir amacımız var? dedi.

 

?Ekibimiz Şu An Çok İyi?

?Ekibimiz şu an çok iyi. Bu sene yeni katılan antrenörlerimiz var, geçen sene çalıştığımız antrenörlerimizden bir iki tanesiyle onların özel nedenlerinden dolayı yollarımızı ayırdık. Yeni arkadaşlarımız geldi, yeni arkadaşlarımızdan milli oyuncumuz var, geçmişte bizimle futbol oynamış antrenörlerimiz  var, UEFA  A Lisanslı antrenörlerimiz var. Şu an da voleybolda 3 kategoride bayanlarda Alev Başaran hocamızla birlikte çalışıyoruz. Basketbolda Osman İmal, Özgür Kesgin ve Asena Kutluksaman hocalarımızla birlikte 7 kategoride erkek ve 5 kategoride bayan takımlarımızla çalışıyoruz. Bu ekibin dışında basketboldaki sayı çok yaygınlaştı genişledi. Voleybolda da öğrenci sayımız 100 bayan öğrenciyi geçti, sanırım eylül ayında 150 civarında voleybolcu kızımız olur. Var olan bir yapı vardı, o yapıyı biraz değiştirdik çalıştığımız ekibi de değiştirdik. Bir anda yeni katılan genç sporcu sayımızda hızla bir artış oldu. Menemen spor olarak bu örgüyü her geçen gün her branşta genişletmeye çalışıyoruz. Çünkü 6 tane Menemen Belediye Spor´un,  bir tane de bölgede olmak üzere 7 tane spor salonumuz var. Kesik´teki salonları da saydığımızda 2´si sentetik çim 10´u doğal çim futbol sahamız var. Bu 10 tanesinin 8´i nizami ölçülerde 2 tanesi antrenman sahası, Kesik´teki suni halı sahamızı da sayarsak toplam 11 tane antrenman sahamız var.?

?Köydeki Gençlerimize Futbol Eğitimi Vereceğiz?

?Önümüzdeki sezon bu sahalara yakın köylerimizde futbol eğitimi vermeyi düşünüyoruz.  İçlerinden ne çıkar bilemeyiz nasıl Kesikköy´den Necati Yılmaz çıktıysa, Gerenköy´den Harun Tekin çıktıysa yarın başkaları da çıkacak. Önemli olan oraya ulaşmak o insanların spor eğitimine ya da müsabaka takımlarına erişimini sağlamak, planlı bir şekilde bilimsel antrenman düzeyi yüksek hocalarla çalışarak bu sporcunun üretimini sağlamak. dedi

 

Erhan ÖZALP