Bugün, 3 Temmuz 2020 Cuma


ALT YAPIDA HEDEF DAHA İLERİ?

Menemen Belediyespor Altyapı Sorumlusu Hilmi Bozkurt, 2017-2018 yılı sezonunun değerlendirmesini gazetemize yaptı. Futbolda alt yapının tam bir ekip çalışması olduğuna değinen Bozkurt; ?İstek, hedef ve amaçlar her şeyi belirler. Biz de alt yapının her dal

Menemen Belediyespor Altyapı Sorumlusu Hilmi Bozkurt, 2017-2018 yılı sezonunun değerlendirmesini gazetemize yaptı. Futbolda alt yapının tam bir ekip çalışması olduğuna değinen Bozkurt; ?İstek, hedef ve amaçlar her şeyi belirler. Biz de alt yapının her dalında bu istekliliğimiz ve hedeflerimizle her şeyin üstesinden gelip, çok çalışarak başarılı olacağımıza inanıyorum? dedi. 

Tecrübeli Antrenör Hilmi Bozkurt açıklamalarına şöyle devam etti; ?Öncelikle Menemenspor camiasının ve tüm halkımızın Ramazan ayının mübarek olmasını diliyorum. Sezon sonu itibariyle Menemenspor´un alt yapıdaki çalışmalarını kısaca özetleyecek olursak; 1 Temmuz 2017´den bugüne kadar yoğun bir tempoyla geldik. Menemensporun alt yapısında gelişim ligleri ile birlikte U14,U13, U12, U11, U10 liglerinin hepsine katıldık.  Bu çalışmalar içerisinde bizimle beraber olan tüm belediye çalışanlarına, tesis görevlilerine, ulaşım hizmetlerini sağlayan arkadaşlarımıza, antrenörlerimize, yöneticilerimize, sporcularımıza ve ailelerine gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Alt yapı olarak bu yıl 9 ligde yarıştık. Gelişim liginde bu sezon çok önemli kazanımlar elde ettik. Burada emeği geçen antrenörlerimize ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. Hedeflerimize bu yıl ulaştık. Ama hedefler hiçbir zaman bitmez. Bu yıl A takımımıza U17´nin  santraforu Murat Elkatmış´ı ve U19´un orta sahası Atakan Doğan´ı verdik. Önümüzdeki yıl daha fazla sporcuyu A takım kadrosuna vererek Türk sporuna ve Menemenspor´a daha fazla hizmet edeceğiz.

Bu yıl 9 lig´de 200´ ye yakın sporcu ile Menemenimizi temsil ettik. Bu sporcuların 150´ den fazlası Menemen´in çocukları. Diğer kalanları ise çevre ilçelerden gelen çocuklarımız. Bu yıl daha önce olmayan gruplar vardı.  Bunlar 9-10-11 yaş grupları. Onları da sıfırdan kurarak liglere girdik. Bu kurulan yeni takımlarda oynayan çocukların %90´ı Menemen´in içinden gelen evlatlarımızdan oluştu.

Bu sezon ayrıca birçok maçlar izledik. Gelecek yıllara yatırım anlamında yakın çevrelerde izlediğimiz çocuklarımızı kulübümüze kazandırmak istiyoruz. Menemen Belediye Başkanımız Tahir Şahin´in de destekleriyle alt yapımızda yapmak istediklerimizi daha verimli hale getirmek için yurt dışı çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımızı iki başlıkta toplayabiliriz. Birincisi, eğitici grupların eğitimi. İkincisi, spor organizasyonları. Bizim için birincisi daha önemli. Bosna Hersek Futbol Federasyonları Eğitim Dairesi ile bir anlaşma yaptık. İnşallah bu anlaşmayı hayata geçireceğiz. Böylelikle antrenör arkadaşlarımızın eğitimleri için yurt dışından eğitmen heyetlerini buraya getirip, hem teorik hem de saha içinde bir takım katkılar alacağız. Kaliteli eğitimcilerin gelmesiyle yurt dışındaki gelişimleri anbean haber alıp takımlarımızda uygulamaya çalışacağız. Spor organizasyonların da ise Avrupa´nın en iyi üç kulübüyle mutabık kaldık. Bu kulüplerle bir organizasyon yaparsak, Türkiye´ye gelip bizim turnuvalarımıza katılıp katkı sağlamak istediklerini söylediler. Güçlü alt yapı takımları ile mücadele eden çocuklarımız da daha çok gelişim sağlayacaklar.  Aynı zamanda Menemenspor´a hizmet eden çocuklarımızın velilerine seslenmek istiyorum. Tüm yıl boyu bize göstermiş oldukları katkılar, yardımlaşmalar için hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımız önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek. Çocuklarımızı sadece futbolda değil, sosyal yaşamda da geliştirerek onların topluma değerli bir birey olarak katılmalarına katkı sağlamak istiyoruz.?

Haber: Erhan Özalp