Ali Tezel Menemen'de

Vatandaşlara ne zaman ve nasıl emekli olabileceği ile ne kadar emekli maaşı alacağı konusunda yardımcı olan ünlü Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel, Menemen Ticaret Odası'nın davetlisi olarak katıldığı seminerde, yapılan sosyal güvenlik reformları konusun

 

Menemen Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen seminere Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel, Oda Meclis Başkan ve Üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, Ali Tezel'i Menemen'de görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, Ali Bey'i Menemen'e davet ederken katılımın daha fazla olacağını düşünüyorduk. Fakat görüyoruz ki öyle değil. Bunun sebebi de Oda üyesi ticaret ve sanayi erbabının yüzde 65-70'i buradan dışarıda oturuyor demek ki. Arkadaşların sosyal güvenlik ile sorunu yok demektir” diyerek sözü Ali Tezel'e bıraktı.

Sosyal güvenlik hakkında yeterli bilgi yok”

Kürsüye gelen Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel, Menemen'e gelmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, Sizlere yapacağım kısa sunumda sosyal güvenlik reformunu anlatacağım. Sorasında vatandaşların sorularına cevap vereceğim. Sosyal güvenlik biz anne karnına düştüğümüz andan öldüğümüz ana kadar yanımızda olan, biz öldükten sonra eşimiz ve çocuklarımızla devam ediyor. Ömür boyu bizimle birlikte diyoruz ama sosyal güvenlik hakkında çok fazla bilgi sahibi değiliz. Türkiye'de 2014 yılında işçi ve işveren arasında açılan dava sayısı 350 bin. İnsanlarımıza daha fazla bilgi verirsek bu davaların büyük çoğunluğu dava aşamasına gelmeden anlaşma ile sonuçlanacak” diyerek konu hakkında bilgi verdi.

Tezel, sunumu sonrasında katılımcılardan gelen sorulara cevap verdi.