AK Parti´den istifa edip CHP´ye geçtiler

Menemen´de AK Parti´den istifa eden İlçe Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve Yönetim Kurulu Üyeleri CHP İlçe Başkanlığında dün gerçekleştirilen törenle parti rozeti takarak CHP´ye geçti.

Menemen´de AK Parti´den istifa eden İlçe Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve Yönetim Kurulu Üyeleri CHP İlçe Başkanlığında dün gerçekleştirilen törenle parti rozeti takarak CHP´ye geçti. AK Parti´den istifalara gerekçe olarak "Anti demokratik uygulamalar ve Belediye Başkanı Serdar Aksoy´un Menemen´deki birleştirici etkisi" gösterildi.

CHP Menemen İlçe Başkanlığında yapılan törene Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy,  İlçe Başkanı Serdar Değirmenci ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 ?DOĞRU TERCİHLERİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM?

Parti rozetlerinin takılmasından önce kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Serdar Değirmenci, "Bugün ilçemize CHP´ye yeni katılımları duyurmak ve halkımızla paylaşmak için buluştuk. CHP cumhuriyetimizle yaşıttır. Siperlerden doğmuştur. Atatürk tarafından örgütlenmiştir. Kökleri en derine uzanan dünyaya örnek bir siyasi partidir. CHP cumhuriyet kurulduğundan beri dimdik ayaktadır. Otel odalarında, CIA lobilerinde kurulmuş bir parti değildir. Devleti Atatürk´le birlikte kuran partidir. Türkiye´nin geçmişinde olduğu gibi geleceğinde de CHP olacaktır. Son yerel seçimler göstermiştir ki, üç büyükşehir ve Adana CHP´ye geçmiş, halk tek adam rejimine hayır demiştir. Bundan sonra hedefimiz başkanlık sistemine hayır demek olacaktır. Önümüzde bunun mücadelesi vardır. Geçmiş dönemde hangi partide olursa olsun, CHP tüzüğünü kabul eden herkese kapımız açıktır. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Menemen´de bize ayrı bir güç katacaklardır. Demokrasi kavgamıza katkı koyacaklardır. Hepsine ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Doğru tercihlerinden dolayı kutluyorum? diye konuştu.

?VİCDANI OLAN HERKESİ CHP´YE BEKLİYORUZ?

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy da konuşmasında ?31 Mart seçimleri sonrası Türkiye artık yeni bir döneme geçmiştir. Bunu doğru okumamız gerekiyor. Bugünden sonra hangi siyasi parti ve gelenekten geliyorsa gelsin, hangi alt kimliğe sahip olursa olsun, CHP´nin herkese kapısı açıktır. Gencecik arkadaşlarım, aralarında AK Parti eski İlçe Başkanı, ilçe başkan yardımcıları var. Bu ortak paydayı güçlendirerek artırmalıyız. Bu cesur karar için hepsini tebrik ediyorum. Vicdanı olan herkesi CHP´ye bekliyoruz. CHP bir vicdan hareketidir. Tüm siyasal iklimlerden CHP´ye geçişler başladı. İstanbul´da da oluyor. Bundan sonra yan yanayız. Bu ocak herkese açık. Kendi inancıyla, alt kimliğiyle, herkes kendini bulabilir. Hoş geldiniz diyorum. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün yolu olsun, tam bağımsız Türkiye´nin yolu olsun? diye belirtti.