Bugün, 10 Ağustos 2020 Pazartesi


Adli Kolluk Kuvvetleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı ile kolluk kuvvetlerinin daha verimli çalışabilmesi amacıyla ´Adli Kolluk Koordinasyon Toplantısı´, geçtiğimiz salı günü Menemen Adliyesi Seminer Salonu´nda gerçekleştirildi.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı ile kolluk kuvvetlerinin daha verimli çalışabilmesi amacıyla  ´Adli Kolluk Koordinasyon Toplantısı´, geçtiğimiz salı günü Menemen Adliyesi Seminer Salonu´nda gerçekleştirildi. Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Gündoğdu, yargının yetki ve görev alanında bulunan adli kolluk birimleri ile adli işlemlerin daha etkin, verimli ve hızlı bir şekilde yürütülmesinin sağlanmasını amaçladıklarını söyleyerek genel anlamda yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi.

Öncelikle kendini tanıtarak konuşmasına başlayan Gündoğdu ?Hukuk ve adalet devletin temelidir. Devletin adalet dağıtımını yargı erki yapar. Haklı olanın hakkını teslim ederken kural ihlali yapanlar konusunda yasa çerçevesinde gereğini yapar. Bunu yaparken de adaletin süreci hızlı olmalıdır. Çünkü geciken adalet adalet değildir. Toplumun güven ve huzuru ancak hızlı, doğru ortaya çıkan adaletle mümkün olur. Bizler adalet dağıtma görevini başta Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Diğer Ceza Mevzuatları kapsamında yerine getiriyoruz. Bünyemizde Kolluk Koordinasyon Kurulu kurduk.  Bu seminer toplantılarını olabildiğince düzenli hale getireceğiz.  Bu kolektif bir çalışmadır ve bu konsorsiyumu sağlayamazsak netice alamayız? dedi.

Ardından yargıda yeni çıkan kuralları ve değişiklikleri salonda bulunan kolluk kuvvetlerine aktaran Gündoğdu gelen soruları cevaplayarak semineri sonlandırdı.

Seminere; Cumhuriyet Savcıları Korhan Ayberk Güven, Gökhan Kaplan,  Recep Korkmaz, Cem Çetin, Sulh Ceza Hakimi Servet Acet, Menemen İlçe Emniyet Müdür Vekili Özgür Arslan, Menemen İlçe Jandarma Komutan Vekili İbrahim Karagözoğlu, Aliağa Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Menemen İlçe Emniyet Amirleri, Komiserler ve çok sayıda polis memuru katıldı.

Haber: Gökay ÖZALP