Bugün, 9 Temmuz 2020 Perşembe


A Takıma 4 oyuncu

Kaleci antrenörü Ümit Yavuz ile birlikte gazetemize gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Menemen Belediyespor Kulübü alt yapı koordinatörü Hilmi Bozkurt, ?Alt yapının amaçlarının başında A takıma oyuncu yetiştirmek ilk hedefimiz.

 

Kaleci antrenörü Ümit Yavuz ile birlikte gazetemize gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Menemen Belediyespor Kulübü alt yapı koordinatörü Hilmi Bozkurt,  ?Alt yapının amaçlarının başında A takıma oyuncu yetiştirmek ilk hedefimiz.  Zaten antrenör kadromuzu bu doğrultuda çok güçlendirdik. Alt yapımızdan çıkan sporcularımız hakkında da bilgi vermek istiyorum. 2017-2018 futbol sezonunda 16,17 ve 19 kategorilerini bizlere göre performansı, kişiliği, kulübü temsiliyeti,  arkadaşlıkları ile örnek olmuş sporcularımızı A takımımıza önerdik ve hocamızın değerlendirmesine sunduk. 10 tane sporcumuzdan 4 tanesi A takım çalışmalarına devam edecek.  Bu bizi çok sevindirdi, bizim için çok iyi bir rakam, 10 sporcumuzdan 4 sporcumuzun A takımda kalması. Diğer sporcularımız da daha çok çalışacak kendilerini geliştirmeye devam edecekler. Bu sporcular, 2002 doğumlu Alper Buğan, 2001 doğumlu Fırat Delibaş, 2000 doğumlu Berkan Özcan, 2000 doğumlu Umut Melek.  Bu dört arkadaşımız da A takım ile birlikte çalışmalarına devam edecek. Gelişimlerini orada sürdürecekler.  Bunlardan 2 tanesi Menemenli, 1 tanesi geçen yıl Manisa Büyükşehir Belediyesi´nden almış olduğumuz sporcumuz,  1 tanesi de İzmir Bornova´dan daha önce Altay, Bucaspor gibi takımlarda oynamış son 2 yıldır bizde hizmet veren Umut Melek diye bir kardeşimiz.  Temennimiz bunların kalıcı olması,  başarılarının devamı. Onlar orda başarılı oldukça alt yapımızdaki çocuklarımızın kardeşlerimizin önünü açar. Onların orda bir görevi var alt yapıyı en iyi şekilde temsil etmeleri. Biz de onlardan böyle bir görevi layığıyla yapacaklarına inanıyoruz ve bekliyoruz.  Diğer sporcularımızın da performanslarını olumlu arttıracağına inanıyorum. Biz bu dört sporcumuzu ve ailelerini tebrik ediyorum. A takımı hocalarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Kapılarını bizlere sonuna kadar açtıkları için. Menemen için bir kazanımdır bunlar, daha büyük dalgalar halinde geleceğimize inanıyorum.  A takımımızın bize bakış açısı süper, o anlamda rahat çalışıyoruz. Geçen yıldan 10 tane sporcumuzun da A takımda olması bizim gururumuz? diye belirtti.

Altyapıdan olmasa da A takıma kazandırılan yeni oyuncu hakkında da Bozkurt şu bilgileri verdi, ?2000 doğumlu Soykan Alpaydın kardeşimiz de  takımımıza henüz lisans olarak katılmamasına rağmen referans olan hocalarımız bizi ikna etti.  Soykan kardeşimiz Erzurum Büyükşehir Belediyesi spora imza atmak için Erzurum kampına katılmıştı.  Biz iletişime girdik dedik ki kamptan ayrılabilirsen bekliyoruz seni Menemen´de diye, kendisi geldi çalışmalara katıldı. A takımındaki kaleci hocalarımızın olumlu raporuyla kendisini A takımına kazandırdık.  Alt yapımızdan çıkmamasına rağmen genç bir kardeşimiz.  Burada referans olan hocalarımıza da teşekkür ediyorum.  Bu oyuncuya çok güvendiler,  O da bu güveni şimdiye kadar boşa çıkarmadı?

Haber: Erhan Özalp

 

Foto 2: A Takıma çıkan oyuncular (soldan sağa) Umut Melek, Berkan Özcan, Fırat Delibaş, Alper Buğan,  Soykan Alpaydın