Bugün, 26 Mayıs 2020 Salı


Ekşi Mayaya Büyük İlgi...

Korona virüsü salgınının çok hızlı yayılması nedeniyle bir çok vatandaşımız zorunlu olmadıkça evden dışarıya adım atmıyor. Beslenme ihtiyaçlarını evde karşılamak için uğraşıyor, mümkün olduğunca da hazır almaktan kaçınıyorlar. Ekmekler evlerde pişiriliyor, sofralara lezzet katıyor. Bu süreçte artan un talebinin karşılanması adına harekete geçen İnovital Gıda telefonla sipariş alarak, kargoyla kapıya kadar teslim etmeye başladı. Ayrıca vatandaşlara destek olmak için de çeşitli fikirler geliştiren İnovital Gıda yetkilileri ekmek yapmanın temel malzemesi olan Ekşi Mayayı ücretsiz dağıtmaya başladı.
Konu ile ilgili İnovital Gıda İşletme Direktörü İrfan Maramuroğlu “ Şu sıralar Korona virüsü yüzünden tüm dünya diken üstünde. Vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılamak adına evlerine gıda stokları yapıyorlar. Bu süreçte insanların en çok kaygılandığı konuların başında un stoklarının yetmemesi geliyor. Bu sorun ortaya çıktığı ilk günden beri her zamanki gibi, soğukkanlı, istikrarlı bir biçimde çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Telefondan ve  whatsapp üzerinden sipariş alıyor, kargoyla kapınıza kadar teslim ediyoruz. Fakat alınan önlemler kapsamında ekibimizin bir kısmı sokağa çıkma yasağına takıldı. Bizde firmamızda patron, çalışan demeksizin her birimiz iki kişilik çalışarak taleplerinizi sorunsuz bir biçimde sizlere ulaştırmaya özel gayret gösteriyoruz.
Vatandaşlarımızı bilgilendirmek adına geçen haftalarda yapmış olduğunuz “Ekşi Mayayı hediye ediyor, Yardımcı Olmaya Özen Gösteriyoruz” haberi ve sosyal medya üzerinden Ekşi Maya ile ilgili yaptığımız paylaşımla birlikte vatandaşlarımızın kurumumuza ve ürünlerimize olan ilgisi çığ gibi büyüdü. Bu haber ve paylaşımlarımız doğrultusunda 66 bine yakın vatandaşımıza ulaştık. Ürün talepleri de buna paralel olarak arttı. Vatandaşımıza hizmet edebilmek bizleri çok mutlu ediyor. Ürün, yada tedarik sorunumuz yok, ancak ekip ve teslim etme zorluklarımız oluştu. Ufak tefek aksaklıklar olsa da yoğun ve uzun çalışma saatlerine karşın vatandaşlarımızın taleplerini karşılayarak halkımıza hizmet etmek için çaba gösteriyoruz.” “Birbirimize Destek Olarak Bu Süreci Atlatacağız”
Ekşi Mayanın yaşayan, canlı bir ürün olduğu için ideal şartlarda muhafaza edilmesi gerektiğini belirten Maramuroğlu “ Ekmeklerimizi evde yaparken kullanılan malzemelerden biri de Ekşi Maya. Firmamızda Ekşi Mayayı ücretsiz olarak vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Fakat her işin bir zorluğu var. Ekşi Maya canlı bir ürün. Bu yüzden belli aralıklarla un ve su ile beslenmeli ve +4 derecede saklanmalı. Bu sebeple İnternet satışlarının yoğun olduğu bu dönemde kargo süreleri de uzadığı için ekşi mayanın kargo ile ulaştırılması mümkün değil. Bu nedenle ekşi mayalarımızı sizler adına en ideal şartlarda besliyor ve muhafaza ediyoruz. Sizde çarşıya indiğinizde, yolunuz firmamızın önünden geçtiğinde lütfen bize uğrayın. Mümkünse eş, dost, konu komşunuzun taleplerini de alarak onlara ulaştırın. Bizde ziyaretiniz esnasında hem taleplerinizi karşılayalım hem de ihtiyacınız kadar ekşi mayayı da size ücretsiz olarak verelim. Böylece bekleme ve kargo maliyetlerinden de kurtulmuş olacaksınız. İnanıyorum ki bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize destek olarak atlatacağız.” dedi.

Haber : Gökay ÖZALP