THK 91 YAŞINDA

Türk Hava Kurumu´nun 91.Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinliğini, THK Menemen Şube Başkanlığı 16 Şubat Salı günü Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk koyarak kutladı.

THK 91 YAŞINDA

Türk Hava Kurumu´nun 91.Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinliğini, THK Menemen Şube Başkanlığı 16 Şubat Salı günü Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk koyarak kutladı.

Saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu. Törene; Şube Başkan Hilmi KURTOĞLU, Şube Yönetim Kurulu Üyesi S. Can KAHVECİOĞLU, Osman ÇİFTÇİ, Denetleme Kurulu Başkanı Şadi GİRAY, Denetleme Kurul Üyesi Diler GÖKDEMİR, Şube Saymanı Tülay ÇETİN,  Genel Merkez Delegesi Naili ÇOLPAN,  Menemen Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabri KURT, 57´nci Topçu Tugay Komutan Yardımcılığı´ndan askeri personel, köy ve mahalle muhtarları, üyeler ve Genç Kanatlar ile aileleri katıldı.

Şube Başkanı Hilmi KURTOĞLU burada yaptığı açıklamasında, ?Bugün Türk havacılığı; askeri boyutuyla, sivil havacılığıyla, uluslararası ortamda ve bölgemizde güçlü ve saygın bir konuma sahipse, Türk Hava Kurumu´nun katkılarını anımsatmak, hakkımız ve gururumuzdur. Bu vesileyle TÜRK HAVA KURUMU ve Türk Havacılığı uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmetle, emeği geçenleri saygıyla anıyorum. THK Menemen Genç Kanatlarımız gelir getirici ve tanıtım amaçlı yapılan tüm faaliyetlerde yer aldılar. Ben gençlerimizin bu güzide kuruma her zaman sahip çıkacaklarına eminim. Türkiye´nin ilk havacılık ve uzay üniversitesini 2011 yılında hayata geçirdik TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ vermiş olduğu eğitimler ve mezun ettiği öğrencilerle ülkemiz havacılığına önemli bir ivme kazandırdı. Milli bütçeden doğrudan pay almayan kurumumuz, halkımızdan gelen yardımlar ve havacılık alanında elde ettiği gelirler ile havacılık eğitimi vermek için bütün imkanlarını zorlamaktadır. THK havadan yangın söndürme imkan ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten ilk ve tek ulusal kurumdur. Ayrıca ülkemize ve halkımıza hizmet vermek için ambulans helikopter faaliyetimizi Sağlık Bakanlığımız sayesinde başlatmış bulunmaktayız? şeklinde konuştu.

THK Menemen: Şubeler Arasında Birinci

2015 yılında ilçemiz olarak Fitre-Zekat ve Deri toplama faaliyetinde büyük başarı elde ettiğini ve kurban toplama gelirinde ülke genelinde şubeler arasında birinci sırayı aldığını belirten Kurtoğlu, Ulu Önder Atatürk´ün önderliğinde kurulan 90 yıllık köklü kuruluşun halkımızın desteğiyle ülkemiz için çalışmalarına devam edeceğine ifade ederek, ?Değerli halkımız, biz Türk Hava Kurumu olarak Atatürk´ün dediği gibi İstikbali göklerde aramaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Kurumumuzun 91.Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, saygılar sunuyorum? dedi.

Haber: S. Derya BOSUT